ביום ראשון: "פרובוקציה בחסות הכנסת"

ח"כ ישראל אייכלר מבקש לבטל סיור של הוועדה לקידום מעמד האישה בעיר בית שמש. "פרובוקציה תקשורתית של ארגוני נשים ורפורמים".

חזקי ברוך , ג' בטבת תשע"ח

ישראל אייכלר
ישראל אייכלר
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

סגן יו"ר הכנסת ח"כ ישראל אייכלר (יהדות התורה) פנה ליו"ר הכנסת יולי אדלשטיין בבקשה למנוע מחברי הוועדה לקידום מעמד האישה לסייר ביום ראשון הקרוב בעיר בית שמש.

לדברי אייכלר מדובר בהתגרות שעלולה להפוך למסע הסתה ואלימות.

"הוועדה לקידום מעמד האישה הוציאה זימון לסיור בעיר בית שמש בהשתתפות ארגוני הרפורמים במסווה של קידום מעמד הנשים בעיר", מספר ח''כ אייכלר במכתבו ליו"ר הכנסת.

"כל מי שמכיר מעט את הדינמיקה הרגישה בעיר יודע כי שום תועלת עניינית לא תצמח מסיור כזה. אין מנוס מההבנה כי מטרתו היחידה של הסיור היא לעורר פרובוקציה תקשורתית. הסיור יקדם רק את מעמדם של ארגוני הנשים הרפורמים".

ח"כ אייכלר חושף במכתבו את הכוונה האמיתית שמאחורי הסיור המתוכנן: "בעיר בית שמש חיים יחד זה לצד זה מגוון אוכלוסיות. לאחרונה הועלו טענות שונות על שלטי צניעות שנתלו בעיר. סיור של הוועדה בשכונות החרדיות נועד להסעיר את הרוחות ולעורר שנאה ומדנים נגד הציבור החרדי.

"ההתגרות הזו עלולה לגרום לתגובות קשות ואולי אף חלילה למקרי אלימות מצד מפגינים ושוטרים. ברור לכולם כי מי שייצאו נשכרים מסיטואציה שכזו הן ארגוני הנשים הרפורמיים ולא אף אישה מתושבות העיר".

לסיום, מבקש אייכלר מיו"ר הכנסת לפעול למניעת הסיור, "אבקשך למנוע שימוש בוועדות הכנסת לקידום הפרובוקציה הרפורמית המתוכננת בחסות הכנסת. חברי הכנסת נבחרו על מנת לשרת את הציבור ולא כדי לשמש יחצ"נים של ארגונים רפורמיים בעלי הון וקרנות שנאה והסתה".

ח''כ אייכלר תקף בחריפות את המניעים העומדים מאחורי הסיור ואמר: "לא צריך להיות גאון כדי להבין את המטרה האמיתית שלהם. הם רוצים לזרוע שנאה ואיבה בין האוכלוסיות במדינה. מעניין כיצד הייתה מגיבה יושבת ראש הוועדה חברת הכנסת סלימאן אילו ועדת כנסת הייתה מזמינה את אנשי הרב כהנא לאום אל פאחם על מנת לבדוק את הרעש מגובה הדציבלים של המואזינים בעיר".