אבי גבאי:
"העולם לא יקבל את שליטתנו בעם אחר"

יו"ר המחנה הציוני על ההצבעה באו"ם: ''העולם העביר לנו מסר - אל תבלבלו בין ביקורים מדיניים מחויכים לבין מחלוקות אמיתיות''.

חזקי ברוך , ד' בטבת תשע"ח

גבאי בכנס
גבאי בכנס
צילום: דוברות המחנה הציוני

יו"ר המחנה הציוני, אבי גבאי, נאם הבוקר (שישי) בכנס "ביטחון ישראל 2018 - סיכויים וסיכונים" של מפלגת העבודה, והתייחס בדבריו גם להצבעת האו"ם אמש נגד ההכרה האמריקנית בירושלים.

"על חשיבות הביטחון ועל ירושלים מאוחדת ובריבונותינו יש הסכמה נרחבת בציבור הישראלי", אמר גבאי. ''שום הצהרה ושום החלטת או"ם לא תשנה את העובדה שירושלים היא בירתנו ותישאר כזו לעד.

''לצד זאת, אתמול העולם העביר לנו מסר ואמר - אל תישענו על תמיכת מדינה אחת, גדולה ככל שתהיה ואל תבלבלו בין ביקורים מדיניים מחויכים לבין מחלוקות אמיתיות שנותרות גם לאחר שהמטוס המריא והשטיח האדום מגולגל בחזרה. עם המחלוקת הזאת ועם ירושלים כבירתנו נמשיך לחיות כאן".

גבאי התייחס בדבריו גם לקיפאון המדיני, כלשונו, ''מזה עשור יש לנו ממשלה קפואה ומנהיגות קפואה. מנהיגות שלא מציעה לנו עתיד שונה. הציונות קמה על 'והעיקר והעיקר לא לפחד, לא לפחד כלל', ונתניהו חי על 'והעיקר והעיקר לא ליזום כלל'.

''את האינטרס הציבורי, את 'הדבר הנכון' החליפו כבר מזמן ספינים, צילומים יפים, סטטוסים בפיסבוק. ככה הממשלה שלנו עובדת. אני יודע את זה כי הייתי שם וראיתי מקרוב איך זה נראה''.

לדברי גבאי, ''אפשר להצטלם עם מודי, ראש ממשלת הודו, עם ובלי נעליים, אבל זה לא ישנה את העובדה שהעולם לא מוכן לראות אותנו שולטים בעם אחר. מדינות המערב יכולות לראות סורים טובחים בסורים, עיראקים בעיראקים. אין להן ציפיות מהם. אבל לא מוכנות לראות אנשים שמחזיקים בערכים דמוקרטים כמותם שולטים בעם אחר".