אמו של הדר הי"ד תנאם במועצת הביטחון

ד"ר לאה גולדין תישא דברים בדיון המיוחד ותדבר על נפילתו וחטיפתו של בנה במהלך הפסקת אש אותה יזמה מועצת הביטחון ומזכ״ל האו״ם.

עוזי ברוך , ד' בטבת תשע"ח

שמחה ולאה גולדין
שמחה ולאה גולדין
צילום: פלאש 90

תת ועדה של מועצת הביטחון תתכנס היום (שישי) במטה האו״ם בניו יורק, לדיון מיוחד על גורל חיילי צה״ל, סמ״ר אורון שאול וסגן הדר גולדין, ואזרחי ישראל המוחזקים בידי חמאס בעזה.

את הדיון בוועדה יזמו המדינות החברות במועצת הביטחון, ארה״ב ואוקראינה.

אמו של הדר, לאה גולדין, תישא דברים בדיון ותדבר על נפילתו וחטיפתו של בנה במהלך הפסקת אש אותה יזמה מועצת הביטחון ומזכ״ל האו״ם.

מטעמה של משפחת גולדין ידבר בדיון גם המשפטן פרופ׳ ארווין קוטלר, אשר כיהן בעבר כשר המשפטים של קנדה. קוטלר הוא מומחה בינלאומי לנושא זכויות אדם.

צור גולדין, אחיו של הדר, אמר הבוקר ״אין גבול לכמה רחוק אמא תגיע למען בנה. אמא שלי תדבר היום במועצת הביטחון באו״ם יחד עם ארווין קוטלר. זה הישג חסר תקדים, אנחנו מחזיקים להם אצבעות.
בכוחה של מועצת הביטחון לקבל החלטות שיכולות להוביל לסנקציות כלכליות ופוליטיות ישירות ועקיפות על ארגון טרור כמו חמאס.

"ועכשיו כשיש פיוס פלסטיני, כל המדינות המערביות שתומכות ברשות הפלסטינית יכולות להפעיל את מלוא כובד משקלן להכריח את חמאס להחזיר את אח שלי, שנמצא מרחק שעה וחצי נסיעה מתל אביב, ואיתו אורון שאול והאזרחים".

צור הוסיף, ''ישראל כל הזמן נאבקת להגן על עצמה בזירה הבינלאומית באופן בלתי נסבל. הגיע הזמן לתקוף ולדרוש: זוהי דרישה הומניטרית וזה מלחמה בטרור. חמאס לא יכול לשחק משחק כפול, אין לארגון טרור שמבצע את הפשעים ההומניטריים הברבריים ביותר שיש בדין הבינלאומי ומפר הפסקות אש, לגיטימציה לדרוש בקשות הומניטריות מהעולם״.