הרב מזוז: יום צום בשל הבצורת

במהלך שיעורו השבועי בליל אמש קרא ראש ישיבת 'כסא רחמים' לקבוע את יום שני הקרוב ליום צום בגין הבצורת המסתמנת.

בן שאול , ו' בטבת תשע"ח | עודכן: 09:26

הרב מאזוז
הרב מאזוז
צילום: יעקב נעמי. פלאש 90

שערי שמיים ננעלו והרבנים קוראים להתפלל: בשל החורף השחון שצפוי להוביל לבצורת, קרא אמש ראש ישיבת 'כסא רחמים' הרב מאיר מזוז במהלך שיעורו השבועי לקבוע את יום שני הקרוב ליום צום.

"יש דבר אחד שהקב"ה משאיר אותו בידו. זה ירידת גשמים. אף פעם לא תוכל לדעת מה יורד ואיך יורד. כאשר יש עצירת גשמים, יש - בר מינן - כעס מלמעלה, 'וחרה אף ה' בכם ועצר את השמיים ולא יהיה מטר', רוסיה כולה, עם כל הכוח שלה ירדה מטה מטה בגלל עצירת גשמים", אמר הרב במהלך שיעורו.

"צריך לעשות תענית. אי אפשר לעשות כמו שהיה בחו"ל, שהיו עושים 'שני- חמישי - שני'. אנחנו, יש לנו הרבה עוונות, אם זה 'המצעד', אם זה חילולי השבת", הוסיף.

בדבריו אמר כי "מי שיכול לצום ביום שני מהבוקר ועד הערב יכוון ב'ברך עלינו'. מי שלא יכול לצום - יצום חצי יום. להתפלל, תפילות עוזרות, ה' יתברך יקבל את התפילות שלנו".

בשבוע שעבר הורה בית הדין של 'העדה החרדית' לשלב בתפילת שמונה עשרה את התפילה על עצירת גשמים. מדובר בתפילת 'ועננו בורא עולם' הנאמרת בברכת 'שומע תפילה' בתפילת שמונה עשרה.

בהודעתם נאמר כי "זעקת חקלאים שומרי תורה ומצוות באה אלינו ובצער רב מתאוננים עקב עצירת גשמים שעדיין לא ירדו גשמים והאדמה צמאה למטר השמיים.."

"ע"כ קובעים אנו ...כי עד שיבואו גשמי ברכה יאמרו בברכת 'שומע תפילה' בברכת שמו"ע את תפילת 'ועננו בורא עולם', הוסיפו.