בשל הבצורת: המצופים מוקמו מחדש

בשל ירידת המפלס והחורף השחון: ברשות הכינרת מיקמו מחדש את מצופי ה- 300 מטר באגם הכנרת, המסמנים את האזור המותר לשיט.

ידידיה בן אור , ו' בטבת תשע"ח

הזזת המצופים
הזזת המצופים
צילום: רשות הכינרת

בשל הירידה במפלס הכינרת ומיעוט הגשמים עד כה, בימים האחרונים פעלו ברשות הכינרת למיקום מחדש של מצופי ה-300 מטר המסמלים את האזור בו מותר לסירות ואופנועי ים לשוט.

מידי שנה, בסמוך לפתיחת עונת הרחצה, צוותי רשות הכינרת יחד עם ספינת הפיקוח והאכיפה וצוללנים מיוחדים, פועלים באגם הלאומי על מנת למקם מחדש את עשרות המצופים המסמלים את קו ה-300 מטר בתוך האגם.

השבוע, בעיצומו של חודש דצמבר, לאור מיעוט הגשמים, נאלצו ברשות הכינרת להקדים את הזזת המצופים ולמקמם מחדש, שכן חלק מהמצופים התקרבו לחופי הכינרת עד לכ-50 מטרים מקו החוף.

יוני דותן, איש יחידת הפיקוח והאכיפה ברשות הכינרת, נייד באמצעות ספינת הפיקוח של הרשות את הצוללנים מחברת 'אגידור' אל עשרות המצופים שהוזזו למרחק של 300 מטר מקו החוף.

חגי לוין, מנהל יחידת הפיקוח והאכיפה ברשות הכינרת מציין, כי קו 300 המטרים מקו החוף, הינו סימון מרכזי ומשמעותי מבחינת חוקי השייט והבטיחות. בין היתר מדובר באזור בו ניתן להשיט סירות, אופנועי ים וכדומה.

ברשות הכינרת ציינו, כי לא מן הנמנע שיאלצו להזיז פעם נוספת את המצופים לקראת פתיחת עונת הרחצה, בהתאם לכמויות הגשמים שירדו. ראוי לציין, כי בחורפים גשומים, כאשר מפלס הכינרת עולה באופן משמעותי, צוותי הפיקוח מקרבים את המצופים לעבר החוף, כחלק מהשמירה על מרחק של 300 מטרים מהחוף.