תלונה למשטרה בעקבות הפגנת הגיליוטינה

מרדכי בניטה, פעיל בכיר בליכוד: הגיעה העת שמשטרת ישראל תשים סוף להסתה בחסות השמאל ויפה שעה אחת קודם.

ערוץ 7 , ו' בטבת תשע"ח

הפגנת השמאל בתל אביב
הפגנת השמאל בתל אביב
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

מרדכי בניטה, פעיל בכיר במפלגת הליכוד ומראשי ההתיישבות במזרח ירושלים, הגיש היום (ראשון) תלונה במשטרה בגין הסתה לאלימות הגיליוטינה שהונפה אמש בהפגנת השמאל ברוטשילד.

"כל אדם זכותו להפגין אך לא יעלה על הדעת שיסית לאלימות כנגד ראש הממשלה", אמר בניטה.

"כולי תקווה כי התלונה שלי תביא לכדי חקירת פורע החוק שאפלא ופלא חבריו בשמאל דואגים להסתיר ולגבות אותו".

בניטה הוסיף, "הגיליוטינה בכיכר מבקשת לטעת בתודעת הציבור הכרה הזויה המעוררת פלצות, לפיה בישראל קיים משטר לא דמוקרטי שהעומד בראשו הוא ראש הממשלה הוא בנימין נתניהו והגיעה העת שמשטרת ישראל תשים סוף להסתה בחסות השמאל ויפה שעה אחת קודם".

גיליוטינה בהפגנה בת"א
צילום: ישי פרידמן, מקור ראשון

ביממה האחרונה נשמעו גינויים רבים למיצג הגיליוטינה בהפגנת השמאל. נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין אמר כי מדובר בהסתה ברורה.

לדברי ריבלין, "לפני מספר שנים דיברו על דמוקרטיה של 'פייסבוק'. אמרו שאנשים לא מוכנים ללכת להפגנות שהם רק יושבים ומצקצקים בבית. היום אנחנו רואים מימין ומשמאל אנשים שיוצאים לרחובות מוכנים להביע את עמדותיהם. יש נכונות מתמדת של אזרחים לעזוב את המקלדת ולהביע את עמדותיהם".

"מיצג כמו זה שחזינו בו אמש של גיליוטינה בהפגנה בתל אביב, חוטא לכל מפגיניה ולזכות הדמוקרטית למחות. זוהי הסתה ברורה, החוצה את גבולות חופש הביטוי והמחאה ואני מגנה ומוקיע את האמירות הברורות המשתמעות מהנפת מיצג שכזה", הדגיש הנשיא.

יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין אמר כי "הצגת הגיליוטינה בהפגנה היא חציית קו אדום ומחזה מעורר סלידה. אני מצפה לשמוע גינויים מחברי לאופוזיציה ומראשי רשויות החוק לפתוח בחקירה. אסור שהעניין יעבור על סדר היום. כפי שאמרתי בעבר ואני חוזר ומדגיש היום, מותר להפגין אסור בשום פנים ואופן להסית".