הזמרת הפופולרית נכנעה ללחצי ה-BDS

לוֹרד נכנעה ללחצי תנועת החרם על ישראל וביטלה את הופעתה בישראל. המפיק הישראלי: תודה שפזלה לכיוון שלנו.

גיא כהן , ו' בטבת תשע"ח

לורד
לורד
צילום: רויטרס

הזמרת הפופולרית לוֹרד נכנעה ללחצי תנועת החרם על ישראל (BDS) וביטלה את הופעתה בישראל, שתוכננה להיערך בחודשי הקיץ.

ערן אריאלי, הבעלים של חברת ההפקות נרנג׳ה, הודיע על הביטול בעמוד הפייסבוק שלו אך יש שיאמרו שעשה זאת בצורה מעט מתמיהה. "האמת שהייתי נאיבי לחשוב שאמנית בגילה תכיל את הלחץ שכרוך בלהגיע לישראל, ואני לוקח אחריות מלאה ומבקש את מחילת המעריצים, מעריצות ושאר המפנטזים", כתב.

"חשוב לי שאקורד הסיום יהיה שנרנג׳ה מודים לה על שפזלה לכיוון שלנו ונתנה לנו את ההזדמנות מלכתחילה, וגם להתנצל בפניה, לא מגיע לה כל השיט שהיא עברה בשבוע האחרון מאז ההכרזה, והדבר האחרון שהיא צריכה בקמפיין הקאמבק כה משמעותי עבורה זה את צבא הגלובליסטים / אנטישמים על הראש שלה. אין לי טענות אליה , ויותר מזה ההערכה שלי כלפיה לא נפגעה במילימטר".

הביקורת על לורד החלה לאחר שהזמרת הניו זילנדית בת ה-21 הודיעה ביום שני האחרון על הופעה שתוכננה לחודש יוני. שתי פעילות שמאל מניו זילנד – נדיה אבו-שרב המוסלמית וג'סטין סאקס היהודית – כתבו מכתב פתוח ללורד בו אמרו שהופעתה "שולחת את המסר הלא נכון".

"להופיע בתל אביב ייתפס כמתן תמיכה למדיניות הממשלה הישראלית, גם אם לא תגידי כלום על המצב הפוליטי", כתבו השתיים. לורד הגיבה בציוץ בו אמרה שהיא "שוקלת את כל האופציות" והודתה לשתיים על כך ש"חינכו" אותה.

לורד כתבה את האלבום האחרון שלה עם המפיק היהודי ג'ק אנטונוף, שענד מגן דוד בולט בטקס פרסי המוסיקה של ערוץ הפופ MTV בחודש אוגוסט.