ליאור חורב:
ההמלצות נגד נתניהו יגרמו לרעידת אדמה

יועץ התקשורת לשעבר של המשטרה מעריך כי המלצות המשטרה נגד נתניהו יפורסמו בתוך שבועיים ו"יביאו הרבה מידע שלא ידוע לנו".

ערוץ 7 , ז' בטבת תשע"ח

  ליאור חורב
ליאור חורב
צילום: Uri Lenz/FLASH90

ליאור חורב, שעזב את עבודתו כיועץ אסטרטגי עבור המשטרה לפני כחודש, מעריך כי המשטרה תפרסם בעוד כשבועיים את המלצותיה בנוגע לחקירות ראש הממשלה בנימין נתניהו.

בנאום שנשא בכנס של איגוד יחסי הציבור באילת, ושפורסם הבוקר (שני) בכאן רשת ב', טען חורב כי המסקנות על נתניהו "יביאו הרבה מאוד מידע שלא ידוע לנו, והדבר הזה יהיה כאן רעידת אדמה".

יועץ המשטרה לשעבר העריך גם כי המסקנות בנוגע לנתניהו יובילו לבחירות בסוף חודש מאי הקרוב. "כשההמלצות יתפרסמו הן יכללו מידע שלא ידוע, כמו סעיפים האישום, פרטים מתוך הסעיפים ורשימת המעורבים המלאה", הוסיף.

"נתניהו לא מנהל מערכה על חפותו, אלא מערכה על שלמות הקואליציה. זו מערכה פוליטית ולא משפטית, ועד עכשיו הוא מצליח בה. הוא מתחזק קואליציה למרות חקירות מורכבות מאוד".

למרות זאת, לטענת חורב, "נתניהו חצה את הרוביקון שבו הוא התחיל להיות נטל על הליכוד".

"מי שמייחס לראש הממשלה ולו גרם אחד של חוסר תכנון עושה לו עוול. אין יצור פוליטי מתוכנן יותר, מהודק יותר ומבושל יותר מאשר בנימין נתניהו", המשיך חורב.

לטענתו, "האיום המרכזי שנשקף היום לליכוד הוא קמפיין 'מושחתים נמאסתם'. הקמפיין הזה הוא כמעט היחיד בפוליטיקה הישראלית שיכול לגשר על שמאל וימין".

מהמשטרה נמסר בתגובה: "כפי שמשטרת ישראל ציינה פעמים רבות בעבר, שום יועץ חיצוני לא חשוף ולא היה חשוף לחומרי חקירה, בוודאי לא בתחום שאפילו בכירי משטרת ישראל אינם חשופים להם.
בנושאים רגישים אלה, משטרת ישראל מעבירה מידע לציבור בהודעות רשמיות בתיאום עם היועץ המשפטי לממשלה ופרקליטות המדינה, תוך שמירת האיזון בין צרכי החקירה, זכויות הנחקר וזכות הציבור לדעת".

"אנו מבקשים מהציבור להתמקד אך ורק במידע רשמי המפורסם מעת לעת על ידי דוברות המשטרה, שאר המידע הינו באחריות המפרסם בלבד. למעלה מן הצורך נאמר כי הרוב המכריע של המידע המתפרסם, עונה להגדרה של דיסאינפורמציה, חלקה מכוונת על ידי בעלי עניין וחלקה בשל שטחיות וניסיון 'להשלים פערי מידע' ללא הפרדה בין עובדות להערכות. לא פעם מואשמת המשטרה ב'הדלפה' בשם 'גורמים' כאלו ואחרים, כאשר אין בין הפרסום ובין המציאות, דבר וחצי דבר".