קומנריות אריאל בסיור סביב הר הבית

עשרות קומנריות מתנועת אריאל ערכו סיור מקיף הר הבית. "המטרה היא לעורר את הגעגוע למקדש ולחשוב כיצד נקרב את הצעד הבא".

שמעון כהן , ז' בטבת תשע"ח

הקומונריות בסיור
הקומונריות בסיור
צילום: תמר וקסמן

כ-30 קומונריות סניפי תנועת הנוער 'אריאל' מכל רחבי הארץ השתתפו אתמול בסיור מודרך סביב שערי הר הבית, שהודרך על ידי מדריכת הארגון "סובו ציון" שעורך סיורים לקבוצות סביב הר הבית מבחוץ.

ביומן ערוץ 7 שוחחנו עם איילת השחר שלר, קומנרית רמת בית שמש, על הסיור. "היה ממש מרגש. ירדנו דרך שער האשפות והקפנו את שערי הר הבית. בכל שער קיבלנו רקע היסטורי ודתי. בכל מקום סיימנו עם אמירת פרק תהילים ושיר".

"זה היה קצת עצוב לראות איפה אנחנו היום כשאין שאיפת בית מקדש", אומרת שלר ומציינת גם את האבטחה לה הוצרך הסיור כעדות למצב העגום הנוכחי. "לא היה חשש ביטחוני כי אנחנו מאמינים שזה המקום שלנו, אבל הייתה איתנו אבטחה".

כאשר נשאלה אודות הפער בין תחושתה בסיור זה לעומת סיורים קודמים בכותל המערבי, אומרת שלר כי הפער בתחושות משמעותי מאוד שכן "הר הבית הרבה יותר משמעותי. אנשים חושבים שהכותל הוא העיקר, אבל הוא לא המקום הקרוב ביותר. אנחנו שואפים למקום הקרוב יותר".

מפגש וסיור הקומונריות מגיע לקראת יום צום עשרה בטבת המתקרב ולקראת שבוע המקדש בתנועת אריאל, שבוע שבו "כל החניכים עוסקים בשאיפת המקדש. הסיור נועד לעורר את הגעגוע למקדש וכדי שנחשוב מה נוכל לעשות טוב יותר כדי לקרב את הגאולה". לתחושתה סיורים מסוג זה יכולים להוות התקדמות של צעדים נוספים.

עוד נשאלה שלר אם במפגש הקומונריות התעורר ויכוח סביב הצורך בפעולה אקטיבית ועלייה להר הבית בתקופה הנוכחית, או שמא עמדותיהן של כלל הקומונריות דומות בסוגיה זו.

לדבריה "בסיור עצמו היו פחות דיונים על עלייה להר הבית, אבל ברור שלכל אחת יש את הרבנים שלה להתייעץ איתם בנושא הזה". היא עצמה מספרת על שיחה עם אחת הקומונריות שעמדתה, התואמת את עמדות רבניה, מתנגדת לעלייה להר הבית. לה עצמה עדיין אין עמדה ברורה בנושא.

תדריך במהלך הסיור
צילום: תמר וקסמן