כך התקבל ביטן בסיעת הליכוד

ראש הממשלה בנימין נתניהו הביע בישיבת סיעת הליכוד שביעות רצון מהצהרת המדינה כי תכיר בירושלים כבירת ישראל ותעביר אליה את שגרירותה

חזקי ברוך , ז' בטבת תשע"ח | עודכן: 21:22

בנימין נתניהו בישיבת סיעה
בנימין נתניהו בישיבת סיעה
צילום: Hadas Parush/Flash90

ח"כ דוד ביטן מתקבל במחיאות כפיים בסיעת הליכוד

ראש הממשלה ויו"ר הליכוד בנימין נתניהו, התייחס בצהריים (שני) בפתח ישיבת סיעת הליכוד להודעת גואטמלה כי תעביר את השגרירות שלה לירושלים.

"אני מבקש לספר לכם על שיחה שהייתה לי אמש. שוחחתי עם ידידי נשיא גואטמלה ג׳ימי מוראלס. הודיתי לו על תמיכת גואטמלה בנו בהצבעה באו"ם והבעתי את תקוותי שהוא ילך בעקבותיו של הנשיא דונלד טראמפ, יכיר בירושלים כבירת ישראל ויתחיל בהעברת השגרירות אליה", סיפר נתניהו.

הוא הוסיף, "בהמשך הערב הוא הוציא את ההודעה הבאה: 'שוחחתי עם רה"מ ישראל נתניהו, דיברנו על היחסים המצוינים בין המדינות מאז תמיכת גואטמלה בהקמת ישראל. אחד הנושאים הרלוונטיים ביותר היה החזרת השגרירות של גואטמלה לירושלים. הנחיתי את שרת החוץ להתחיל בתיאום ליישום המהלך".

"אני רוצה לומר מכאן לנשיא גואטמלה: אנחנו מחכים לך כאן בירושלים", הצהיר נתניהו.

הוא הוסיף, "אמרתי לכם לאחרונה שיהיו עוד מדינות שיכירו בירושלים ויודיעו על העברת השגרירות אליה. אז הנה באה המדינה השנייה - ואני חוזר ואומר: יהיו עוד. זו רק ההתחלה וזה חשוב. במקביל נעביר את חוק ירושלים ובהמשך גם נעביר בהסכמה את חוק הלאום"

נתניהו גם בירך בישיבה את יו"ר הקואליציה הנכנס ח"כ דודי אמסלם והודה ליו"ר היוצא ח"כ דוד ביטן.