נתניהו יפגש עם רבני הציונות הדתית

ראש הממשלה זימן בבהילות רבנים בכירים, בעיקר מיו"ש. בלשכתו אומרים שמדובר בפגישה שגרתית, אך לא מסבירים את פשר הזימון הדחוף.

ערוץ 7 , ז' בטבת תשע"ח

נתניהו בכנסת
נתניהו בכנסת
צילום: Yonatan Sindel/Flash90

לשכת ראש הממשלה זימנה מחר (שלישי) מפגש דחוף של ראש הממשלה בנימין נתניהו עם רבנים בכירים מהציונות הדתית, חלקם הגדול מיהודה ושומרון.

בחדשות 2 דווח כי נתניהו ידרוש מהרבנים לתת לו גיבוי פוליטי - על רקע הפגנת הימין שהתקיימה במוצאי השבת האחרונה.

בסביבתו של ראש הממשלה טוענים כי מדובר בפגישה שגרתית שנערכת אחת לזמן מה, ואין שום ייחודיות בכך שהפגישה נקבעה מהיום למחר.

גורמים פוליטיים טוענים כי ראש הממשלה חושש שאם המלצות המשטרה יהיו להעמידו לדין, עלולים רבנים בציונות הדתית לעודד את הפסקת התמיכה בו.

בשבוע שעבר נאם נתניהו בכנס פעילי הליכוד בכפר המכבייה, ותקף בחריפות את המלצות המשטרה להעמדה לדין בתום חקירה שפעמים בות "הורסות לבני אדם את החיים ושופכות את דמם".

נתניהו סיפר כי "רוב רובן של המלצות המשטרה מסתיימות בלא כלום... אני מנצל את ההזדמנות כאן הערב לחזור ולומר לכם בעוד כמה חודשים, כשכל האמת תצא לאור, יתברר שהיה פה מסע ציד מאוד מאורגן. כי יתברר דבר פשוט - לא היה כלום כי אין כלום", טען ראש הממשלה.

"המכפישים בכיכרות ובמהדורות ינסו לנפח את הבלון הזה, לפני שיוצא ממנו כל האוויר. עכשיו הם מנסים לבנות מתח לגבי מה שיהיה עם ההמלצות. אז אני אעשה לכם ספוילר - בעוד שבועות בודדים ישבו באולפני הטלוויזיה כתבים ופרשנים חמורי סבר והם יפתחו את מהדורת החדשות בכותרות מפוצצות: "המלצות חמורות ביותר, יש לומר חמורות מאוד".

נתניהו הוסיף לקול מחיאות הכפיים של מאות פעילי הליכוד, "אז יהיו המלצות, נו אז מה? רוב רובן של המלצות המשטרה נגמרות בלא כלום. יותר מ-60% מהמלצות המשטרה מתבררות בהמשך כהמלצות סרק".