משרד החינוך מנסה למנוע את השביתה

מזכ"לית הסתדרות המורים חתומה על התחייבות לשקט תעשייתי, מה שמעלה את הסיכויים שבית הדין לעבודה ימנע את השביתה.

עדו בן פורת , ח' בטבת תשע"ח

יפה בן דוד
יפה בן דוד
צילום: תומר נויברג, פלאש 90

משרד החינוך פנה הבוקר (שלישי) לבית הדין לעבודה בבקשה להוציא צווי מניעה לשביתת הסתדרות המורים המתוכננת מחר בגני ילדים, בתי ספר יסודיים וחטיבות ביניים.

מזכ"לית הסתדרות המורים, יפה בן דוד, חתומה על התחייבות לשקט תעשייתי עד שנת 2019 במסגרת הסכם קודם, מה שמעלה את הסיכויים שבית הדין יקבל את הצו וימנע את השביתה.

כזכור, ההסתדרות הודיעה על השביתה במחאה על שמשרד החינוך מנכה מיתרת המחלה הצבורה של עובדי ההוראה 1.4 ימים עבור יום מחלה אחד.טוען....

אתמול הגיב שר החינוך נפתלי בנט להחלטת הסתדרות המורים להשבית את מערכת החינוך, ואמר "אין מקצוע חשוב בישראל יותר ממורה. לַמורים בישראל מגיע יותר. לכן רק לפני שבועיים אנחנו העלינו את שכרו של מורה מתחיל ל-8,000 שקלים כבר בשנה הראשונה לעבודתו.

''עם זאת, יותר מדי פעמים בשנה אנחנו מתעוררים לכותרות של שותפינו במערכת החינוך שמחליטים להשבית את הלימודים, ולהשאיר את התלמידים ואת ההורים בבית, ובעצם לפגוע בחינוך", אמר השר בנט.

הוא הוסיף כי אינו מוכן לקבל איומים. "אנו מוכנים תמיד להידבר, אך לא נקבל התנהלות חסרת אחריות. משרד החינוך לא יאפשר מצב בו מאבקים משיקולים אישיים ואחרים יכתיבו את שגרת הלימודים של תלמידי ישראל".

"טענת הסתדרות המורים להסדרת אופן חישוב ימי החופשה , זה תחום שנקבע ולא השתנה מאז 1980 - אז אנחנו נשקול את זה, נדון ונשקול ברצינות ובכובד ראש, מתוך אותה מגמה: לתת למורים יותר. אבל לא תחת איומי שביתה. לא זו הדרך", סיכם בנט.