נתניהו מנצל את רבני הציונות הדתית

בכירים בציונות הדתית מותחים ביקורת קשה על זימון הרבנים לפגישה עם רה"מ, "אנחנו תמיד אחרונים אצל נתניהו עד שהוא צריך אותנו".

עוזי ברוך , ח' בטבת תשע"ח

בנימין נתניהו
בנימין נתניהו
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בכירים בציונות הדתית מותחים הבוקר (שלישי) ביקורת חריפה על החלטת ראש הממשלה בנימין נתניהו לזמן אליו רבנים מהציבור הדתי לאומי, כדי לבקש מהם לתמוך בו פומבית לאחר המלצות המשטרה נגדו שיפורסמו בשבועות הקרובים.

בשיחה עם ערוץ 7 מציינים הבכירים כי בכל הזדמנות בשנים האחרונות סירב נתניהו להתייחס ברצינות לציונות הדתית ולצרכי הכיפות הסרוגות, "נתניהו רוצה להפוך את רבני הציונות למכבסת הנהנתנות שלו. הוא מצפה שהם יצאו להגן עליו בתקשורת בפרשת הסיגרים והשמפניות".

הבכירים טוענים כי אצל נתניהו הציונות הדתית אחרונה בתור בכל דבר, כלשונם. "הוא תמיד ימשיך את ההקפאה ויסביר שבנייה ביו"ש אינה דחופה ויש שיקולים גבוהים יותר, הוא מספר לנו סיפורים כל הזמן, הוא לא סייע לציונות הדתית בכל מה שקשור לפקודת השירות המשותף, בסוגיית אור עציון הוא נעלם ולא נקף אצבע".

לדבריהם, אחרי הבחירות נתניהו 'מכר' את משרד הדתות והפנים לש"ס וכך צפוי לקרות גם אחרי הבחירות הבאות, "עצוב שפעם אחר פעם הרבנים הופכים להיות הפראיירים של נתניהו. איזה מסר ואיזו דוגמא אישית תצא מהפגישה הזו? שרבני הציונות הדתית מגינים על מעשי נהנתנות גם אם הם לא שחיתות?".

הבכירים קוראים לרבנים שאישרו את הגעתם להשמיע קול ברור ומוסרי נגד נהנתנות ולהזכיר לראש הממשלה את השנים האחרונות שבהן לא זכו לשיתוף פעולה מצידו, "נתניהו מכיר את הקליינטים. מצער שכל פעם שהציונות מחפשת אותו הוא נעלם, אבל כשהוא צריך אותם הם מתייצבים בדום - רבנים הם לא נושאי כליו של ראש הממשלה".