"הר הבית אינו מקום לפרובוקציות"

ח"כ אשר האשים את ח"כים גליק ומועלם על עשיית שימוש פוליטי בהר פוליטי. "עזבו את הר הבית; הוא מקום קדוש ולא מקום לפרובוקציות", אמר

מיכל לוי , ח' בטבת תשע"ח

ח"כ יעקב אשר
ח"כ יעקב אשר
Photo by Noam Revkin Fenton/Flash90

וועדת הכנסת התכנסה אתמול לדון בעלייתם של חברי הכנסת להר הבית. במהלך הדיון מחה ח"כ יעקב אשר (יהדות התורה) על מה שהוא רואה כפגיעה בקדושת הר הבית כשיהודים עולים להר בניגוד להלכה ובנוסף גורמים לשנאת יהודים ולפיקוח נפש של יהודים בכל העולם.

"יהודים לא צריכים להיות בהר הבית על פי ההלכה. אותה הלכה שמכוחה אנו מחזיקים בשטר קניין על ארץ ישראל, אנו מתפללים כל יום שלוש פעמים ותחזינה עינינו ומייחלים שייבנה בית המקדש. אבל להפוך את המקום הזה למקום שעושים דברים כנגד ההלכה ולא רק זה גם מבעירים את השטח לחינם זה רק פוגע בנו", אמר ח"כ אשר לח"כים.

"אין יותר חזק מלעמוד ולומר שזה שלנו ורק כי זה שלנו אך מדובר במקום קדוש ואנחנו עכשיו לא שם. והלוואי שנזכה לתקומת הבית השלישי ולהקריב בו קורבנות", הוסיף.

בהמשך דבריו פנה לחברי הכנסת יהודה גליק ומועלם ותהה בפניהם על התנהלותם. "כל הפרובוקציות מסביב רק פוגעים בקדושת המקום ומסכנים יהודים בכל העולם, והכל בשביל כותרות בעיתונים? בשביל לצבור כח אלקטורלי? עזבו את הר הבית. הוא מקום קדוש הוא שלנו בין שתעלו בין שלא תעלו, עם מצלמת וידאו או בלעדיה. תורידו את הנושא מסדר היום ותשאירו את הנושא מסדר היום בליבנו ובתפילותינו שנזכה לבניין בית המקדש".