שיא בגיוס בנות דתיות לצה"ל

הרב אוהד טהרלב: ''אם פקודת השירות המשותף לא היתה משתנה, המגמה היתה נעצרת''.

ערוץ 7 , ח' בטבת תשע"ח

הרב אוהד טהרלב
הרב אוהד טהרלב
צילום: דוברות

הרב אוהד טהרלב, ראש מדרשת או"ת לינדנבאום וחבר ארגון רבני בית הלל, מגיב לפרסום ולפיו ישנה עליה חדה במספר המתגייסות הדתיות לצה"ל.

בשנת 2017 התגייסו לצה"ל 2700 צעירות דתיות, כאשר בשנת 2010 הנתון עמד על 930 בלבד.

"ככל שנחזק את התשתיות ונבנה מסגרות שיקלו על הבנות להתגייס ויאפשרו לבנות לשרת ביחד ובמסגרת נאותה - יתגייסו יותר בנות דתיות", מעריך הרב טהרלב.

''המדרשות בכלל ומדרשת לינדנבאום בפרט בנו את התשתיות הבסיסיות על-מנת לאפשר לבנות דתיות להתגייס במסלולים המתאימים, ואנו ממשיכים בשיתוף הצבא והאגף הבטחוני חברתי במשרד הבטחון לבנות את המסלולים שיאפשרו לכל הבנות הדתיות להתגייס. הבנות מצביעות ברגליים, ובעוד חמש שנים אני מאמין שזה יהיה המצב ושאנחנו בכיוון הנכון".

הרב טהרלב, שנפגש עם הרמטכ"ל לפני שבועות אחדים בנוגע לעדכון פקודת השירות המשותף, הוסיף כי "השינויים שהרמטכ"ל עשה בפקודת השירות המשותף מחזקים ויחזקו את המגמה של גיוס בנות דתיות.

''שינויים אלו הם ראיה לנכונות ולהבנה של הצבא לאפשר לבנות דתיות לשרת במסגרות שיאפשרו להן לשמור על ההלכה ועל עולמן הדתי. אם לא היה שינוי מגמה זו הייתה נעצרת", הדגיש.

בארגון אלומה פנו למשרד החינוך ולמוסדות החינוך בציונות הדתית בבקשה לקחת חלק בשינוי החברתי ולסייע ככל שניתן לצעירות הדתיות הבוחרות להתגייס לצה"ל.

מנכ"לית ארגון אלומה יפעת סלע אמרה "פרסום הנתונים הבוקר מוכיח שוב כי השינוי החברתי הגדול הוא בעיצומו. הצעירות הדתיות בחרו ובוחרות בעצמן- ורבות מהן בוחרות במסלול השירות הצבאי. עם זאת, רבות מהצעירות הדתיות שמעוניינות להתגייס לצה"ל לא מקבלות הכוונה בסיסית ומינימלית לקראת השירות הצבאי. אנו קוראים למשרד החינוך למוסדות החינוך לקחת חלק בשינוי החברתי המתרחש בשטח".

לדבריה, "מניעת מידע בסיסי מצעירה דתית בכיתה י"א המעוניינת להתגייס לצה"ל פוגעת באופן ישיר באופי התפקיד שאליו תשובץ ובשילוב המתאים והנכון לה בשורות צבא ההגנה לישראל. הגיע הזמן לצעוד לכיוון של שילוב ולא של בידול- כך שכל צעירה דתית אשר תהיה מעוניינת להתגייס לצה"ל- תקבל את כל המידע והסיוע הרלוונטי".