בנט:
יש לנו אמון ברמטכ"ל, מגבים את צה"ל

שר החינוך הגיב לפגישת איזנקוט-ברק. "התייעצויות של רמטכ״ל עם מומחי ביטחון מחוץ למערכת היא דבר מפרה ומבורך; כך מצופה ממפקד צה״ל".

עוזי ברוך , ח' בטבת תשע"ח

נפתלי בנט
נפתלי בנט
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

שר החינוך נפתלי בנט (הבית היהודי), חבר הקבינט המדיני-ביטחוני, הגיב לפגישה בין הרמטכ''ל גדי איזנקוט לשר הביטחון לשעבר אהוד ברק, שנערכה בביתו של ברק.

''יש לנו בקבינט אמון מלא ברמטכ״ל גדי איזנקוט", כתב בנט בחשבון הטוויטר שלו. ''בעיניי, התייעצויות של רמטכ״ל עם מומחי ביטחון מחוץ למערכת היא דבר מפרה ומבורך; כך מצופה ממפקד צה״ל''.

השר בנט סיפר כי ''בחמש שנותיי בקבינט מעולם לא ראיתי ולו ברמז שום ערעור של מפקדי צה״ל על סמכות הדרג המדיני לקבל החלטות. אנו ממשיכים לגבות את צה״ל'', הבהיר יו"ר הבית היהודי.

כאמור, בחדשות 2 נחשף אמש כי אהוד ברק אירח בביתו את הרמטכ''ל איזנקוט, יממה לפני שברק הצהיר כי הצבא עלול להתמרד נגד ממשלת הימין.

הפגישה עסקה בנושאים ביטחוניים, כך לפחות על פי דובר צה"ל, אבל הדברים שנאמרו אחריה, עלולים להביך מאוד את החייל מספר 1 של צה"ל.

פחות מ-24 שעות אחרי הפגישה בין השניים אמר ברק כי "הממשלה הימנית ביותר שהייתה עד היום תגרום להתקוממות והתנגדות אזרחית ולסירובי פקודה מצד קצינים בכירים בצה"ל".

מדובר צה"ל נמסר אמש כי הפגישה בין השתיים היתה אחת מני רבות שמקיים הרמטכ"ל מדי תקופה עם קצינים בכירים במיל'. תגובתו של ברק לדברים לא נתקבלה.