13 שנה אני מאוהב בתורה בזכות הישיבה

יחיאל אבוטבול, תושב שדרות, זוכר את הקמת ישיבת ההסדר בעיר ורואה בבחורים ובאנשי הישיבה אנשי מופת שתורמים לעיר.

בשיתוף ישיבת שדרות , ח' בטבת תשע"ח

יחיאל אבוטבול
יחיאל אבוטבול
צילום: יוני קמפינסקי

יחיאל אבוטבול, תושב שדרות, מספר על תחילת ההיכרות שלו עם ישיבת ההסדר בעיר ועל השינוי שנולד בקרבו בעקבות ההיכרות.

"כשהם הגיעו הייתי חילוני", אומר אבוטבול בראיון לכבוד מיזם גיוס הכספים של הישיבה, "ראיתי את זה כמשהו מבורך אני אוהב קהילות מכל המגוון ומכל הרבדים וראיתי את תחילת הפעילות, את הנמרצות, את הכריזמה להתערב לטוב בכל מיני מקומות חלשים בעיר שם הכרתי אותם בשכונות, איפה שאני גרתי. אנשים נפלאים למדנו להכיר אותם מאז ההתנתקות יותר מקרוב".

זה חיבר אותך?

"זה חיבר אותי לגמרי, וזה גרם לי לראות את התורה שלצערי שנאתי פעם בזווית אחרת. אני חזרתי בתשובה בגלל האנשים האלה לפני 13 שנה".

אבוטבול מתאר את הקשר שנוצר בינו לבין אנשי הישיבה, "מישהו שנכנס אליך הביתה ביום שבת ואתה מכבה את הטלוויזיה לכבודו והוא אומר לך 'אל תכבה את הטלוויזיה לא עושה לך שינוי באתי להכיר אותך מקרוב'. ואז וואלה הוא אומר לי בוא רק יום שישי איתי לבית הכנסת, ואתה בא לבית הכנסת ואתה רואה את האנשים הנפלאים האלה מחייכים אחד לשני ואין קללות ואין אלכוהול ויש תפילה נטו ותפילה היא גם יותר ברורה, חייכנית וקורצת אז אני שם. מאז 13 שנה אני רק מאוהב בתורה".

שדרות זו עיר שעברה ימים לא פשוטים רק לאחרונה שמענו שוב אזעקת צבע אדום פה מה זה עושה כשיש את הישיבה פה בימים האלו?

"הם די בלטו בשטח, הלכו והתנדבו וחיזקו תושבים והיקנו לנו הרבה ביטחון. זה שהם הסתובבו ברחובות בהמוניהם עם דגלי ישראל ואנחנו לא מפחדים זה נתן תחושה טובה. היום כשיש פחות קסאמים אנחנו רואים אותם עדיין תורמים מעצמם עדיין מסתובבים ברחובות עדיין נותנים את היכולות שלהם עם הקשישים ועם החלשים בשדרות וזה מראה יפה אני אוהב את זה".

לתמיכה בישיבת ההסדר שדרות לחצו כאן