שני חיילים מואשמים בתקיפת חברם

השניים נאשמים בתקיפה בנסיבות מחמירות ותקיפה הגורמת חבלה ממשית בנסיבות מחמירות. התביעה הצבאית ביקשה להאריך את מעצרם.

ערוץ 7 , ח' בטבת תשע"ח

החייל שהותקף
החייל שהותקף
צילום: מתוך עמוד הפייסבוק

התביעה הצבאית הגישה היום (שלישי) לבית הדין הצבאי כתב אישום נגד שני חיילים בגין תקיפת חייל ששירת עמם בבסיס בצפון הארץ מוקדם יותר החודש.

השניים נאשמים בתקיפה בנסיבות מחמירות ותקיפה הגורמת חבלה ממשית בנסיבות מחמירות.

הנאשמים היכו לכאורה את החייל בשני אירועים נפרדים, לרבות תוך שימוש בחפצים. כתוצאה ממעשיהם נגרמו למתלונן דימומים ושבר באפו, בגינם נזקק לטיפול רפואי וימי מחלה ממושכים. התביעה הצבאית ביקשה להאריך את מעצרם עד תום ההליכים.

קרובי המשפחה של החייל שהותקף, בני העדה הדרוזית, סיפרו לאחר האירוע כי "הוא הוכה באכזריות על ידי שני חיילים בבעיטות ובאגרופים כי סירב להתפנות מחדר השינה שלו. יממה לאחר מכן הם תקפו אותו בשנית, עד שהוא איבד הכרה ושכב שרוע, מדמם ומושפל על הרצפה".

"לאחר מקרה האלימות החייל המותקף התלונן על כאבים עזים בגופו וביקש להתפנות לבדיקה גופנית. בתגובה, מפקד הבסיס, קצין בדרגת סא"ל, סירב לפנות את החייל ברכב צבאי, וטען כי החייל מוזמן להתפנות בכוחות עצמו. ארבע שעות לאחר המקרה, ארבע שעות שבהן החייל סובל מכאבים עזים, מפקד הבסיס הסכים לפנות אותו לבדיקה במיון".

היום הוגש כתב אישום נגד שני חיילים בגין עברות אלימות שמיוחסות להם כלפי חייל אחר, חברם ליחידה. צו איסור הפרסום ביחס לפרטיהם עומד בתוקפו.

רס"ן (מיל') יובל קגן וסרן מיה כץ, המייצגים את אחד החיילים מטעם הסנגוריה הצבאית מסרו, "כתב האישום שהוגש היום חסר ביסוס ראייתי ולאחר שנלמד אותו נגיב עליו בבית הדין. לצערנו, אמירתה של חוקרת מצ"ח בחקירה כי 'תתפור למרשנו תיק', דברים שאישרה על דוכן העדים כי אמרה, עולה בקנה אחד עם החקירה המגמתית, כפי שנוכיח בבית הדין".

קמ"ש (מיל') ליאור בנימין וסגן רועי בן עמרה המייצגים את החייל השני מטעם הסנגוריה הצבאית מסרו: "לאחר עיון בחומר החקירה אין לנו אלא לתמוה על ההחלטה להגיש נגד מרשנו כתב אישום. מרשנו מכחיש את ביצוע העברות המיוחסות לו. מרבית העדים מעידים מפי השמועה ואילו עדי הראיה אינם קושרים את מרשנו לאירועי האלימות וחלקם אף מציין כי מרשנו ניסה דווקא להפריד בין הניצים.
החקירה נערכה באופן מגמתי תוך התבססות על חשד שהופרך למניע גזעני שלא קיים".