הסדר טיעון בפרשת הסחיטה ב'בחדרי'

במסגרת ההסדר מנכ"ל האתר לשעבר גיא כהן יודה בעבירה של סחיטה באיומים ויושת עליו עונש מאסר שינוע בין 8-6 חודשים

בן שאול , ח' בטבת תשע"ח

מחשב
מחשב
צילום: אייסטוק

לאחר 5 שנים מאז נחשפה פרשת הסחיטה של מנהלי אתר 'בחדרי חרדים', כעת מתגבש הסדר הטיעון שיוביל לגזר דין ולסיומה.

במסגרת ההסדר שהוגש לבית המשפט המחוזי בירושלים, מנכ"ל האתר לשעבר גיא כהן יודה בעבירה של סחיטה באיומים ויושת עליו עונש מאסר שינוע בין 8-6 חודשים.

"גיא כהן, מנכ"ל האתר, הורשע בכך שניהל את האתר תוך שנהג לסחוט כספים מלקוחות תמורות הסרת פרסומים מכפישים אודותם באתר. סמנכ"ל השיווק באתר הודה בביצוע עבירה של סיוע לעושק. הפרקליטות טענה כי מדובר בהרשעה תקדימית המבהירה את גבולות המותר והאסור בעולם העיתונות והפרסום. במסגרת הסדר הטיעון הוסכם כי הפרקליטות תבקש להשית על גיא כהן מאסר וקנס כספי, ואילו הטיעון בעניינו של הסמנכ"ל יהיה פתוח", אמרה עו"ד גלית שוהם מפרקליטות מחוז ירושלים.

לפני כשנתיים הגישה פרקליטות מחוז ירושלים לבית המשפט המחוזי בעיר כתב אישום נגד גיא כהן ונגד סמנכ"ל המכירות באתר.

על פי כתב האישום המקורי, מספר אנשים פנו לכהן ולצור אשר ראו עצמם נפגעים מתכנים מסוימים שהועלו בעניינם בכתבות בפורום שבאתר, וביקשו להסיר תכנים אלה. במקרים שונים, ניצלו כהן וצור את מצוקתם של הפונים, וסחטו אותם באיומים בכך שהתנו את הסרת התכנים בתשלום כסף.

בחלק מהמקרים התנו השניים את הסרת התכנים בכך שהפונה יקנה "עסקת פרסום כוללת", כאשר במקביל ליישומה, יקבל הפונה "הגנה" מפני העלאת תכנים פוגעניים/שליליים לפורום.

במסגרת הסדר הטיעון צומצמו האישומים והוגש כתב אישום מתוקן. כהן הודה והורשע בעבירות של סחיטה באיומים ומרמה. סמנכ"ל האתר הודה בעבירת סיוע לעושק ויישלח לקבלת תסקיר מבחן.