השביתה בגנים ובבתי הספר בוטלה

בית הדין המחוזי לעבודה קיבל את עמדת משרד החינוך, ובעקבות כך השביתה שנקבעה למחר בוטלה.

ערוץ 7 , ח' בטבת תשע"ח

מחר לימודים כרגיל
מחר לימודים כרגיל
צילום:אייסטוק

בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב קיבל הערב (שלישי) את עמדת משרד החינוך, לפיה אין מקום להשבית מחר את הלימודים בגנים, בבתי הספר היסודיים, ובחטיבות הביניים.

השופטת אפרת לקסר, נשיאת בית הדין האזורי לעבודה, אמרה בדיון: "השביתה מחר הייתה נקיטת צעד ארגוני מהיר מדי, וזאת בלשון המעטה. לא צריך מחר לשבות".

לדבריה, "סוגיית ימי המחלה נעשתה במשך 30 שנה בצורה מסוימת, והצעת ההסתדרות לשינוי שיטת החישוב הועלתה רק לפני 4 ימים".

מהסתדרות המורים נמסר, "הסתדרות המורים מכבדת את החלטת בית הדין לפיה יתקיים משא ומתן אינטנסיבי בתקופה הקרובה בחסותו של בית הדין ואנו תקווה כי במסגרתו יימצא הפיתרון לפגיעה הקשה בציבור עובדי ההוראה. מטרתנו היא להפסיק מיידית את עושק ימי המחלה ואת הפגיעה בעובדי ההוראה".

המזכ"לית יפה בן דוד הוסיפה, "אני סומכת על בית הדין שיידע לחייב את משרדי הממשלה שלא לגרור רגליים ולא לפגוע בזכויות עובדי הוראה".

בפורום ועדי ההורים היישוביים בירכו על ההחלטה שלא לשבות מחר, אך מנגד גיבו את המורים בדרישתם ליחס הוגן גם בנושא ימי המחלה והביעו תקווה שיימצא לבעיה פתרון במהרה.

פז כהן, יו"ר פורום ועדי ההורים היישוביים: "הפורום ימשיך לתמוך בקידום מעמד המורים ובזכויות המורה. השותפות בין ההורים המורים והתלמידים הכרחית ובתוך כך הפורום ימשיך לשמור על האינטרס של ילדי והורי ישראל".

"אנחנו גאים בצוות המשפטי ובהנהלת הפורום על הגיבוי והצגה ברורה של עמדת ההורים והפגיעה הבלתי מידתית", הוסיפו.