שטרן: נתניהו לא סופר את הרבנים שלנו

ח"כ אלעזר שטרן בתגובה לפגישת נתניהו ורבני הציונות הדתית: "בשביל הגנה מפני חקירות המשטרה פתאום יש רבנים גם בציונות הדתית".

חזקי ברוך , ח' בטבת תשע"ח

אלעזר שטרן
אלעזר שטרן
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

ח"כ אלעזר שטרן (יש עתיד) התייחס הערב (שלישי) לפגישת נתניהו עם מספר רבנים בולטים מקרב רבני הציונות הדתית.

"כשראש הממשלה צריך הכשר בעקבות חקירות משטרה הוא קורא אליו את רבני הציונות הדתית אבל כשהוא צריך כשרות, שבת, יהדות ורבנות הוא לא סופר אותם", טוען שטרן.

לדבריו, "בכל הנושאים שהם ציפור הנפש שלנו, הציונות הדתית, ראש הממשלה פעם אחר פעם ולאורך שנים לא מתייעץ ולא פועל לפי פסקי ההלכה של רבני שהם, גוש עציון ועלי אלא עם פוליטיקאים חרדים ועושי דבריהם בלשכות הרבנים בבני ברק ובירושלים".

שטרן הוסיף, "נתניהו לא מתייעץ במינוי דיינים, ביחס המדינה ליהדות ולמסורת ישראל, בהפיכת מערך הכשרות למונופול חרדי שנשלט על ידי אנשים שלא מאמינים בכלל במדינה, במונופול של הרבנים החרדיים על הנישואים והגירושים, על צביון השבת במדינת ישראל ואפילו בנושא הגיוס לצה"ל - בכל הנושאים הללו ראש הממשלה בחר שלא להזמין ללשכתו את רבני הציונות הדתית אלא את דרעי וליצמן שעל פיהם ישק דבר".

שטרן הזכיר גם את פרשיית הבחירות לרבנות הראשית, "לפני שנים אחדות, שהיה סיכוי שייבחר רב ראשי ציוני - דתי למדינת ישראל ראש הממשלה פעל מאחורי הקלעים לטרפד את המינוי. אז, כמו היום, הוא בחר ברבנים החרדיים".

"האחריות לכך היא כמובן גם על יו"ר 'הבית החרדל"י', נפתלי בנט, שרק לאחרונה העיד על עצמו שהוא מתרחק מהעיסוק בנושאי דת ומדינה. כך שגם מי שמגדיר את עצמו המנהיג הפוליטי של הציונות הדתית נלקח גם הוא בשבי על ידי ראש הממשלה", קבע שטרן.