שמיכות חורף חמות לעולים באשדוד

לנוכח התגברות פעילות המיסיון באשדוד ערך יד לאחים מסיבת חנוכה לעשרות יהודים החשופים לפעילות מיסיונרית וחילק להם שמיכות חורף חמות

ערוץ 7 , ט' בטבת תשע"ח

חלוקת השמיכות
חלוקת השמיכות
יד לאחים

ארגון יד לאחים הצליח בימים האחרונים לחדור אל הקרביים של פעילות מיסיונרית שהחלה להכות שורשים בקרב ציבור עולי חבר העמים באשדוד, להיפגש עם העולים ולהציג בפניהם את האור היהודי אל מול הכזב המיסיונרי.

גולת הכותרת ניתנה במסיבת חנוכה ייחודית ליהודים המשתתפים באורח קבע בפעילות של הכנסייה המיסיונרית הפועלת באשדוד.

במסיבה נטלו חלק כ-50 עולים מחבר העמים, המהווים את בסיס השדרה של הקהילה המיסיונרית המקומית, שזכו ליטול חלק בהדלקת הנרות ולשמוע על נסי חג החנוכה.

המאבק במיסיונרים באשדוד גבר בשנה האחרונה באמצעות חלוקת סלי מזון לעולים חדשים, רובם מחבר העמים.

מידע נוסף שהגיע ל"יד לאחים'' הצביע על התקדמות בנייתו של מרכז מיסיונרי אשר נועד להיות משכן הקבע של המיסיונרים בעיר. מקום זה נתון בימים אלו תחת מאבק עיקש שמנהל ''יד לאחים'' במטרה למנוע את השלמת הקמתו.

לנוכח הפעילות של המיסיון, הצליחו הפעילים לאסוף את מספרי הטלפונים של כ-100 יהודים הפוקדים את המקום המיסיונרי בכל שבוע. המטרה הייתה ברורה: להאיר את עיניהם ולהציע להם מפגשים ואירועים חווייתיים שגם יעניקו להם תשובה הולמת לבדידותם וגם יגרמו להם לנתק כל מגע עם המיסיון הנוצרי ולהכיר את עולמם היהודי.

בשבוע שחלף עלתה הפעילות הזו מדרגה, כאשר אותם יהודים, שחלקם עדיין פוסח על שני הסעיפים, קיבלו טלפון מנציגי ''יד לאחים'', המזמין אותם באופן אישי ליטול חלק במסיבת חנוכה שתכלול אטרקציות רבות.

למסיבה הגיעו כאמור כ-50 יהודים, המשתתפים בפעילות המיסיונרית. לחלקם הייתה זו הפעם הראשונה שהם משתתפים בפעילות יהודית . אנשי ''יד לאחים'' קיבלו אותם במאור פנים כשברקע תזמורת המורכבת כולה מעולי חבר העמים, מנגנת שירים יהודיים בשפה הרוסית.

האירוע נפתח בהדלקת הנרות שבה כובד הרב אלכס נסטרוב, רכז המחלקה לקליטת עלייה ביד לאחים. לאחר ההדלקה פצחה התזמורת בשירי חנוכה וסופגניות חמות חולקו למשתתפים. בנקודה זו נשא הרב נסטרוב דברים נרגשים. הוא סיפר למשתתפים על סיפור חנוכה ועל היהודים שהתייוונו באותה התקופה.

הנוכחים גילו הזדהות נרגשת עם הדברים והרב נסטרוב הוסיף: "בכל יהודי קיים פך קטן של שמן טהור שאותו גם המיסיונרים, המתייוונים של דורנו, לא יצליחו לטמא. עלינו למצוא את פח השמן ולהדליק אותו". הקהל הגיב במחיאות כפיים קצובות ונרגשות.

בסיום האירוע, נוסף לחנוכיות המהודרות, לנרות ולספרוני ההסברה חולקה לכל אחד מהמשתתפים גם שמיכת פוך איכותית – תרומת נדיב החפץ בעילום שמו.

הרב חנוך גכטמן, מנהל המחלקה להצלה ממיסיון ב''יד לאחים'', מציין בהתרגשות את הצלחת האירוע ומספר כי כמה מהמשתתפים נעמדו על רגליהם בסיום האירוע והודיעו בריש גלי כי כף רגלם לא תדרוך עוד במתחם המיסיונרי.

לדבריו, כמו לא היה די בכך, "חלק נכבד מהמשתתפים ביקש להשתתף בשיעורי תורה או לקבוע לימוד יהדות בחברותא עם פעילי יד לאחים".