לראשונה בארץ:
סטודנטים לרפואת חירום נשבעו אמונים

סטודנטים לתואר ראשון במחלקה לרפואת חירום באוניברסיטת בן-גוריון, נשבעו אמונים למקצוע על ידי פרופסור שמעון גליק.

רעות הדר , ט' בטבת תשע"ח

למצולמים אין קשר לידיעה
למצולמים אין קשר לידיעה
פלאש 90

בטקס ההשבעה הראשון מסוגו בארץ, כ-120 סטודנטים לתואר ראשון הלומדים במחלקה לרפואת חירום באוניברסיטת בן-גוריון בנגב, נשבעו אמונים בשבועת הפרמדיק.

הטקס התקיים בפקולטה למדעי הבריאות במעמד דיקן הפקולטה הנוכחי, פרופסור עמוס כץ, חברי סגל הפקולטה ואורחים ממערכת הבריאות ומארגון מגן דוד אדום.

במסגרת השבועה, נשבעו הסטודנטים להעמיד את טובת המטופל מעל לכל מחלוקת פנימית או חיצונית, לשמור על חייהם של המטופלים ולהעניק טיפול לכל אדם ללא הבדלי דת, גזע, מין, עדה לאום או העדפה מינית, בראייה אנושית וחמלה.

היוזמה לכתיבת השבועה באה על רקע התפתחות והתמקצעות מקצוע הפרמדיקים ועיקרה מנוסח על פי הקוד האתי ברוח הווית העיר באר-שבע ויחידות מקצוע הפרמדיק.

ד"ר עמית פרנקל, ראש המחלקה לרפואת חירום, אמר כי "המחלקה לרפואת חירום מכשירה את דור העתיד של אנשי רפואת החירום האקדמיים במדינת ישראל. לצד מקצועיות, שליטה בטכנולוגיות מתקדמות והכרת התורה החדשנית – אנו שמים דגש ייחודי על חמלה, סוגיות אתיות ויחסי אנוש.

''שבועת הפרמדיק הינה מהלך מתבקש, המעמיד את בוגרינו בשורה אחת עם כלל אנשי מערכת הבריאות המחויבים, מעל לכל עניין ומחלוקת, למסירות, דאגה וטיפול מיטבי בחולים", הוסיף ד"ר פרנקל.