ח"כ סמוטריץ' לערוץ 7:
האופוזיציה משקרת, טוב לחיות בישראל

על חוק ההמלצות: "אין שום סיבה בעולם שהמשטרה תחרוץ גורלו של אדם''. על הפגנות השמאל ברוטשילד: "לא ראינו אותם מפגינים מול אולמרט".

אלירן אהרון , ט' בטבת תשע"ח | עודכן: 20:40

סגן יו"ר הכנסת ח"כ בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי) מתייחס בערוץ 7 לחוק ההמלצות, להתנגדות העיקשת של האופוזיציה ולהפגנות השמאל נגד נתניהו.

''הדבר המדהים הוא שיושבת האופוזיציה ובמשך עשרות שעות מספרת לאזרחי ישראל כמה רע כאן, כמה מושחת, כמה נורא ואיום כאן, אגב הם בעצמם מודים שאין להם סיבה אמיתית להתנגד לחוק ההמלצות במתכונת הנוכחית שלו", אומר סמוטריץ'.

לדבריו, גם בשמאל מסכימים שאין שום סיבה בעולם שהמשטרה תחרוץ גורלו של אדם, ''אבל זו טיבה של אופוזיציה''.

סמוטריץ' הדגיש, ''המדינה היא מקום שטוב לחיות בו, המצב שלנו באמת טוב בכל פרמטר, ישראל היא המקום הטוב ביותר לחיות בו''.

''לא הכל מושלם, יש עוד הרבה מאוד לאן לשאוף במדינת ישראל, אבל אנחנו נמצאים בנקודה מאוד טובה - גם ערכית, גם חינוכית, גם חברתית, גם ביטחונית וגם מדינית, אני חושב שבסופו של דבר גם מבחינת טוהר המידות, ישראל אינה מדינה מושחתת''.

ח"כ סמוטריץ' ציין כי תמיד ישנם אנשים פרטיים מושחתים, והם מטופלים על ידי רשויות האכיפה בצורה נחרצת, אולי נחרצת מידי, כלשונו. ''אנחנו הדבר הכי רחוק שיכול להיות ממדינה מושחתת''.

''אני מציע לאופוזיציה לחפש לעצמה דרכים אחרות להיבנות ולנסות לשכנע למה להחליף שלטון, לא בצורה של שקרים לאזרחי ישראל וחוסר אחריות שסתם מוריד את המורל ואת האווירה בציבור הישראלי וחבל''.

ראש הממשלה לא מתרגש מהמלצות המשטרה שצפויות נגדו - ובכלל. מה דעתך?

''קודם כל במהות ודאי שראש הממשלה צודק, המלצות המשטרה הן דבר שיש לו מקום, זה בסדר, זה בוודאי לא קובע. אחוזים מאוד גדולים מהמלצות המשטרה בסופו של יום לא מתקבלות על ידי הפרקליטות, לא מוגשים כתבי אישום, וצריך לזכור שגם כשמוגשים כתבי אישום לא תמיד ישנה הרשעה''.

ח"כ סמוטריץ' מדגיש כי אי אפשר לתת למשטרה את המפתחות להרכבה ופירוק של הקואליציה והליכה לבחירות, ''זה לא נכון מבחינה דמוקרטית, זה לא הגיוני. החוק בעניין הזה אומר דברים ברורים, אגב גם כשיוגש כתב אישום.

''יחד עם זה ברור שכאשר אומרים את המילה 'המלצות' זו כותרת מאוד כללית. צריך לראות מה יש שם. לומר היום איזו החלטה אנחנו נקבל ואם וכאשר... זה דבר לא אמיתי וחסר אחריות. תפרסם המשטרה את מה שתפרסם, נראה מה כתוב שם ונוכל לקבל החלטות מושכלות''.

במוצאי השבתות האחרונות השתתף ח"כ סמוטריץ' בהפגנות של תושבי דרום תל אביב מול ביתה של נשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות.

''תושבי השכונות בדרום תל אביב נאנקים תחת הנטל של המסתננים שכובשים את דרום תל אביב ובאמת מייצרים שם מציאות חיים בלתי נסבלת. הפגנו נגד השלטון הדיקטטורי האמיתי במדינת ישראל, נגד השחיתות האמיתית בישראל והיא האקטיביזם השיפוטי שלא מאפשר לנו, נבחרי הציבור, ולא מאפשר לעם לשלוט ולקבל החלטות''.

לדברי סמוטריץ' האקטיביזם של בית המשפט העליון פוגע קשות בזהות היהודית של המדינה ובאיכות החיים.

חבר הכנסת מהבית היהודי קורא לציבור הישראלי להתעלם מהפגנות השמאל ברוטשילד ומסביר מדוע מדובר במפגינים צבועים. ''מדובר בהפגנות פוליטיות שנושאות את דגל המלחמה בשחיתות לשווא כקרדום פוליטי לחפור בו, דבר שאין בו טיפת אמת.

''לא ראינו את ההפגנות האלה מול השחיתות של שרון ושל אולמרט. צריך להיות טיפש כדי לחשוב שיש בזה ולו גרם אחד של אמת. יש מעט מאוד אנשים שהולכים שולל אחרי זה. אני חושב שרוב הציבור מבין שאין בזה שום דבר אמיתי'', מסכם ח''כ סמוטריץ'.