"אין היגיון למשחק הגביע ביום ראשון"

אחרי פגישה במשרדי איגוד הכדורסל, בה לא נפתרה המחלוקת סביב משחק הדרבי בשלב רבע גמר גביע המדינה, נותרו ראשי האדומים בדעתם

נרי וייס , ט' בטבת תשע"ח

ג'ון דיברתולומיאו מול הפועל תל אביב
ג'ון דיברתולומיאו מול הפועל תל אביב
צילום: עודד קרני, מנהלת הליגה

הסערה סביב משחק הדרבי התל אביבי בשלב שמינית גמר גביע המדינה בכדורסל עדיין לא נרגעה. היום (רביעי) זומנו ראשי הפועל ת"א לפגישה עם אנשי איגוד הכדורסל, במטרה לפתור את חילוקי הדעות לגבי מועד קיומו של משחק הדרבי התל אביבי ברבע גמר הגביע.

כזכור, ראשי המועדון האדום טוענים בתוקף כי הובטח להם עוד לפני הגרלת שלב רבע הגמר, כי משחק הגביע שלהם יתקיים במוצאי השבת, גם אם יהיה מדובר בדרבי תל אביבי מול המכבים, כל עוד זה יוגרל שיתקיים באולמם הביתי, היכל הדרייב-אין שבתל אביב.

עם זאת, בבוקר שלאחר ההגרלה שזימנה משחק דרבי תל אביבי מסקרן בשלב רבע הגמר, הודיעו באיגוד הכדורסל כי המשחק יתקיים ביום ראשון, זאת בשל בקשת המכבים מת"א שישחקו ביום חמישי מול מלאגה הספרדית, במסגרת מפעל היורוליג האירופי.

בהפועל ת"א זעמו על החלטת איגוד הכדורסל שחזרה בה מההבטחה אליהם, ואיימו כי אם מועד המשחק לא יתקיים במוצאי השבת, יימנעו מהגוף המשדר וצוות השידור את כניסתם לאולם ואת שידורו של המשחק.

כאמור, היום הוזמנו ראשי האדומים אל משרדי איגוד הכדורסל בכדי למצוא פיתרון בנושא, אך שוב נתקלו בסירוב מוחלט להזזת המשחק למוצאי השבת.

ממועדון הכדורסל של הפועל ת"א נמסר, כי "במהלך הפגישה הבהירו שוב ראשי הקבוצה, כי אין כל היגיון לקיום משחק הגביע ביום ראשון, במיוחד לאחר שהובטח לקבוצה מראש על ידי האיגוד שמשחקה בשלב זה יתקיים במוצאי השבת".

לטענת האדומים, הסיבה לאי הזזת המשחק למוצאי השבת היא בשל הזכיין המשדר שמסרב להזיז. "ראשי האיגוד הבהירו, כי ערוץ הספורט סירב לקיום המשחק בכל יום אחר שאינו יום ראשון, ומועד המשחק נותר בעינו".

כזכור, הסיבה לרצון האדומים להזזת המשחק למוצאי השבת הינה בשל העובדה כי יומיים לאחר מכן, ביום שלישי, יתקיים משחק דרבי נוסף בין שתי הקבוצות, זאת במסגרת המחזור ה-11 בליגת ווינר סל, משחק אליו עשויים האדומים להגיע מותשים וחסרי הכנה מספקת בטח לאור סגל השחקנים הקצר שלהם מול זה הארוך של המכבים.

"הנהלת הקבוצה עדיין אינה מבינה את ההיגיון בקיום שני משחקים כה חשובים בסמיכות, והעדפת אינטרסים של גופים אחרים על פני אלו של הפועל תל אביב, הגם שזו עשתה את כל הנדרש על מנת להבטיח את קיום המשחק במועד שנקבע לכך מראש", אמרו במועדון האדום מתל אביב והוסיפו, כי "הנהלת הקבוצה עומדת בהתחייבותה שלא לאפשר את שידור המשחק ביום ראשון הקרוב ותקיים הערב בשעה 19:00 מסיבת עיתונאים בה נרחיב על אירועי הימים האחרונים".


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il