סוף הדרך: י-ם סיימה את המסע האירופי

עונה אחת אחרי שהגיעה עד למעמד חצי הגמר, סיימה הערב הפועל ירושלים את המסע האירופי ביורוקאפ עם הפסד בטורקיה בתוצאה 68:87

נרי וייס , ט' בטבת תשע"ח

ליאור אליהו. עוד הפסד משפיל באירופה
ליאור אליהו. עוד הפסד משפיל באירופה
צילום: לירון מולדובן, מנהלת הליגה

בטעם רע אבל לפחות זה נגמר. אלופת ליגת העל הישראלית, הפועל ירושלים סיימה הערב (רביעי) באופן רשמי את דרכה במפעל היורוקאפ, מפעל הכדורסל האירופי השני בחשיבותו.

הירושלמים שהתארחו הערב בטורקיה אצל גלאטסראיי במסגרת המחזור העשירי והאחרון בשלב הבתים של היורוקאפ, עלו למשחק בידיעה כי זהו משחק לפרוטוקול בלבד, כשכבר הודחו בשבוע שעבר כשאיבדו סיכוי להעפיל לשלב הבא לאחר הפסד נוסף בזירה האירופית.

אך גם השחרור מהלחץ והציפיות שגרמו להם העונה ללא מעט הפסדים, בישראל ובאירופה, לא תרמו למשחקם של הירושלמים שסיימו את העונה האירופית שלהם מוקדם מהצפוי ובטעם רע, לאחר הפסד נוסף, השמיני במספרו בתוצאה 68:87.

הירושלמים שספגו במחזור שעבר הפסד ביתי מביש לרג'יו אמיליה האיטלקית, קיוו לסיים את המסע האירופי בכבוד ולא עם עוד תבוסה, אבל עם היכולת שמאפיינת אותם העונה, זה היה רחוק מהפסד בכבוד, ולמעשה אלו מסיימים את העונה האירופית שלהם כשהם במקום האחרון בבית ב'. הכי רחוק מהעונה שעברה, אז הגיעו עד למעמד חצי גמר המפעל.

שום דבר לא מנע את התבוסה הישראלית כשהטורקים לא התרגשו מפתיחת המשחק הטובה של האורחים מירושלים שלאחר 10 דקות של משחק הובילו בתוצאה 23:22.

ריצת 2:7 של הטורקים הפכה את התוצאה ומרגע זה ואילך לא עצרו עוד עד ל-35:47 בהפסקת המחצית.

ירושלים הצליחה לחזור לעניינים עם פתיחת הרבע השלישי כשדייסון, אליהו וקינזי צימקו עד ל-44:52, אבל ידה של גלאטסראיי המוכשרת יותר הייתה על העליונה לקראת הרבע האחרון אליו ירדו כשהם מובילים בתוצאה 52:67. הירושלמים עוד ניסו לעשות משהו בפתיחת הרבע האחרון והמכריע, אבל היכולת המנטלית וההגנתית הייתה להם לרועץ, ולא בפעם הראשונה העונה ובסיום הובסו בתוצאה 68:87.

כעת יתרכזו הירושלמים, אלופי המדינה אשתקד, במסגרות המקומיות. ביום ראשון המשימה הראשונה:מול הפועל באר שבע באולם הקונכיה שבבירת הנגב, במסגרת רבע גמר גביע המדינה. הפסד והדחה שם כבר יכתיר שפל חדש בעונת הבלהות של הירושלמים.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il