תחרות הליצנים של האופוזיציה

ד"ר אריה בכרך תוקף בטורו בערוץ 7 את התנהלות האופוזיציה ודרכי ההתנגדות לחוק ההמלצות.

רפאל לוי , י' בטבת תשע"ח

כבל
כבל
צילום מסך

ד"ר אריה בכרך תוקף את התנהלות האופוזיציה ודרכי ההתנגדות לחוק ההמלצות.

"סוף סוף עבר חוק המלצות לאחר מאבק ארוך ארוך וממושך" אומר בכרך בטורו השבועי בערוץ 7, אך מיד הוסיף ,"למען האמת לא ברור מה משמעות החוק, מה חשיבותו ומעל הכל כיצד הוא פוגע או אינו פוגע באיכות השלטון".

לדבריו אם נותנים משקל להמלצות המשטרה אולי אפשר לוותר על הפרקליטות? "מה חשיבות נודעת להמלצת המשטרה להעמיד או לא להעמיד עבריין לדין? האם פרקליטי המדינה אינם מסוגלים להבין את מהות חומר החקירה הנמסר להם? מה שנקרא בעיות בהבנת הנקרא? או אולי, כדאי לדלג בכלל על שלב הפרקליטות ותובע משטרתי יעשה את מלאכתם? תחשבו כמה משפחות חד הוריות אפשר לפרנס מהחיסכון בהעסקתם של הפרקליטים. והרי התובע המשטרתי ודאי יבין את החומר ואולי הוא אפילו היה שותף לכתיבתו".

בכרך גם תוקף את המשטרה והשב"כ, "לא ברור לי מה משמעות הביטוי 'המלצה'. האם המלצה משמעותה מחייבת או כמו למשל ההמלצה למשטרה ולשב"כ לשמור על החוק בחקירה. למשל של נערי הגבעות?".

מדוע התמיכה לחוק מגיעה מהימין וההתנגדות משמאל, תוהה בכרך: "כנראה שהנחת העבודה של ראשי השמאל היא שהמשטרה נוטה להחמיר עם עבריינים מהימין, וזה אגב אולי נכון, לעומתה, נוטה הפרקליטות חסד לעברייני הימין. מחוויותינו בעבר לא נראה שזה המצב. רוצים דוגמה? מעצר הנערות בנות 14 לתקופה ממושכת בעת גירוש גוש קטיף בתואנה ההזויה שהן מסכנות את ביטחון המדינה. לא פחות. לא הבנתי מה טובה תצמח לקואליציה מהעברת החוק ומה הפסידה האופוזיציה מכך שהחוק עבר".

בכרך מבקר את השימוש הקל של האופוזיציה בסיסמאות, "עם העברת החוק הפך להיות יום קבלתו ל'יום שחור לדמוקרטיה ולשלטון החוק' וכל שאר מטבעות המילים השחוקות האלו המלוות כל החלטה מימין".

הוא ממשיך ואומר כי לאחר שהיה ברור שהחוק יעבור לא היה מקום ל"התנהלות הליצנית" כהגדרתו, "בזה אחר זה עלו ליצני האופוזיציה והתחרו ביניהם איוולתו של מי גדולה משל חברו. האחד פצח בשיר השני, הרשים והפליא במילים לועזיות, השלישי קרה בפני חברי הכנסת מסרונים שנשלחו לו על ידי אזרחים רבים".

ביקורת מיוחדת שמר בכרך לח"כ כבל, "חבר כנסת שהתואר דמוקרט הוא ממש תיאור מהותו ואישיותו, זה שנלחם לסתום את הפה לערוץ 7 בשם הדמוקרטיה, איתן כבל. כבל גייס למעמד המטורף את מגילת איכה. ממש מעמד החורבן. מדוע לא קרא בפנינו פרקים נבחרים מספר הטלפונים נאמר את העמודים המתאימים מדפי זהב המפרטים את רשימת החברות קדישא הקברנים והווטרינרים?"

"הדבר הזה יכול להיות משעשע אם נתעלם מהעובדה שהליצנים הללו הם נבחרי העם הם הנבחרים העומדים בחזות קבלת ההחלטות וחלקן כרוכות בחיי תושבי מדינת ישראל ממש. הם אינם אמורים להיות נבחרת הבדרנים הישראלים. בנוסף אנו אנוסים לממן את שכרם ואת ההוצאות הנלוות להצגה הדבילית ביותר בתקופה האחרונה".

לסיום מזכיר בכרך את פניית חברי הכנסת לעזרת הבג"ץ, "עתה, אנו מצפים להמשך המופע ההזוי והפעם באולמות בתי המשפט. קבלת החוק כאמור היא 'פגיעה קשה בדמוקרטיה' ובמלחמה בשחיתות ובזכות הציבור לדעת, והבג"ץ נקרא עתה לפסול את החוק. אגב, המחשבה של השמאל שיש סיכוי שבג"ץ באמת ימלא את משאלותיהם מטילה צל כבד על אמינותו ויושרו של הבג"ץ".