הפועל תל אביב תורחק מגביע המדינה?

אחרי שהודיעה כי היא נותרת בעמדתה שלא לאפשר את שידור משחק הדרבי בגביע המדינה, איגוד הכדורסל מזהיר את הפועל ת"א מפני סנקציות

נרי וייס , י' בטבת תשע"ח

אוהדי הפועל ת"א (ארכיון)
אוהדי הפועל ת"א (ארכיון)
צילום: עודד קרני, מנהלת הליגה

סערת הדרבי התל אביבי. אחרי שאמש קיימה מסיבת עיתונאים חריגה בה שטחה את אירועי הימים האחרונים ובסופה הודיעו כי בכוונתה לעמוד על רגליה האחוריות ולמנוע את שידור משחק הדרבי התל אביבי בשלב רבע גמר גביע המדינה בכדורסל, כעת הפועל תל אביב מקבלת אזהרה חמורה.

כזכור, בהפועל ת"א כעסו על שמשחק הדרבי התל אביבי שזומן להם בשלב רבע גמר גביע המדינה שבכדורסל, הוזז למרות הבטחה אליהם ממוצאי השבת ליום ראשון, בשל בקשת היריבה המכבית ודרישה של זכיין השידור, ערוץ הספורט, שבעלי מכבי ת"א מחזיקים בו מניות.

אחרי האיום שלהם, היום (חמישי) קיבלו ראשי המועדון האדום איום מצידם של ראשי האיגוד ואזהרה בדבר נקיטת סנקציות חמורות כנגדם.

במכתב שנשלח למועדון האדום על ידי היועצת המשפטית של האיגוד עו"ד רונית יניב אמיר, נכתב כי לגוף השידור, ערוץ הספורט במקרה הזה, ישנה הסמכות הבלעדית לקביעת מועד המשחק ולא משנה מה הובטח בטרם ההגרלה.

עוד נכתב במכתב, כי אם אכן האדומים מת"א, שמשחק הדרבי התל אביבי יתקיים באולמם הביתי, אולם הדרייב-אין, ימנעו את שידור המשחק וכניסת צלמי ועובדי הערוץ, עלולים אלה להיחשף לתביעה קשה וסנקציות חריפות ביותר.

יתירה מכך, על פי מכתבה של היועצת המשפטית של האיגוד, האדומים עלולים להישאר קרחים מכאן ומכאן, כשגם צו בית משפט יורה להם לאפשר את שידור המשחק עוד בטרם קיומו וגם אלה יוכלו לאחר מכן להישאר למשך השנים הבאות מחוץ למפעל הגביע, מפעל הכדורסל השני בחשיבותו בארץ.

"איומכם למנוע מערוץ 5 להיכנס ולצלם את המשחק עלול לגרום לערוץ 5 לבקש צו נגדכם. הערוץ ו/או המועצה להסדר ההימורים בספורט יגישו תביעות כספיות נגד האיגוד ולפיכך, קבוצתך חושפת את האיגוד לתביעה בין הפרת הסכם, הוצאות משפטיות ונזקים נוספים. מצב זה הוא בלתי מקובל מבחינת האיגוד ויפגע בו קשות", נכתב במכתב האזהרה.

ומה יקרה אם הפועל ת"א תישאר בשלה גם לאחר האזהרה הזו? "קבוצתכם עלולה להיחשף לנזק כספי משמעותי וחשש לעונש משמעתי משמעותי שעלול להתבטא בקנסות, רדיוס, הפחתת נקודות והרחקה מגביע המדינה לשנים הבאות", נכתב במכתב האזהרה.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il