סתימת פיות בגלי צה"ל
עירית לינור מגיבה

"הנשיא שיבח את ההפגנות וקרא לאזרחים לצאת לכיכרות. ריבלין הבין בדיוק אילו הפגנות הוא משבח, הפגנות נגד היועמ"ש וראש הממשלה".

ערוץ 20 , י' בטבת תשע"ח | עודכן: 12:57

עירית לינור
עירית לינור
צילום: ערוץ 20טוען....

דמוקרטיה היא עניין קשה, צריך לכבד את הכרעת העם גם אם העם בוחר ראש ממשלה לא נכון לטעמך.

יש אנשים שזה קשה להם מידי, קשה להם לחכות ארבע שנים עד הבחירות הבאות ולכן הם מעדיפים לצאת להפגנות, הרי לא צריך לחכות שנים בין הפגנה להפגנה, אפשר להפגין 'כל מוצ"ש מול היועמ"ש', ואפשר להעביר את ההפגנה לתל אביב, לקרוא לה 'הפגנה נגד שחיתות', ולקוות שאף אחד לא ישים לב שאתה מפגין נגד ראש הממשלה רק בגלל שלא אתה בחרת בו.

בנאומו השבוע, אמר הנשיא ריבילין שהמציאות בוערת. הוא גם שיבח את ההפגנות שהתחילו בכיכר גורן בפתח תקווה ועברו לתל אביב. ההפגנות היחידות שהתנהלו בכיכר גורן הן ההפגנות שמדרבנות את היועץ המשפטי להגיש כתב אישום נגד ראש הממשלה.

הנשיא לא הסתפק בשבחים וקרא לאזרחים לעזוב את המקלדת ולצאת לכיכרות. ריבלין הבין בדיוק אילו הפגנות הוא משבח, הפגנות נגד היועץ המשפטי לממשלה ונגד ראש הממשלה שהם סמלים לאומיים בדיוק כמו נשיא המדינה שאמור להיות סמל לאומי מאחד וא-פוליטי.

אני שמעתי את הדברים, הגבתי להם והיום אני מורחקת משידור בגלי צה"ל כי קראתי לו חצוף. אוקי. חתיכת חצוף, וגם אמרתי 'תתבייש לך'.

גם הנשיא אולי התבייש קצת כי למחרת פרסם מעין הבהרה וחזר בו מחלק מהדברים. נכון - אני מודה, לא הייתי מנומסת, ממש לא. ולכן בצעד חריג בתחנה שבה אני משדרת קרוב לעשרים שנה הורחקתי משידור למשך שבוע, האם זאת תגובה גל"צית הולמת? לדעתי לא. אבל אני מכבדת את החלטת מפקד גל"צ ומקבלת אותה באהבה.

אבל אני מכבדת ואוהבת גם את הבית השני שלי, ערוץ 20, ערוץ שבו אף אחד, לא מימין ולא משמאל, אף אחד לא יורחק משידור בגלל שדיבר בחוסר נימוס לנשיא.