"הנוער הבריא והשפוי" מגיב לשמיניסטים

מנכ"ל הבית היהודי ניר אורבך מצרף את מכתב התגובה של "הנוער הבריא והשפוי" לשמאל הקיצוני שהכפיש את צה"ל.

חזקי ברוך , י"א בטבת תשע"ח

ניר אורבך
ניר אורבך
צילום: יוני קמפינסקי

מנכ"ל הבית היהודי ניר אורבך הגיב היום (שישי) ל"מכתב השְׁמִינִיסְטִים" מהשמאל הקיצוני שבו הודיעו כי הם מסרבים להתגייס לצבא הגנה לישראל מסיבות מוסריות.

"הכשל הערכי הטמון בבסיס ההחלטה שלהם בא לידי ביטוי בעיתוי אותו בחרו לפרסם את הענין- עשרה בטבת, יום שבו מתאבלים על תחילת המצור על בית המקדש ויום הקדיש הכללי לנרצחי השואה. עיתוי אומלל מאין כמוהו", אמר אורבך.

"צבא ההגנה לישראל הוא הצבא המוסרי ביותר בעולם והוא הוקם וקיים על מנת להבטיח שלא תהיה עוד שואה ועם ישראל יוכל לחיות לבטח במדינתו ועל אדמתו.

כנגד אותה אמירה שולית ואומללה קם הנוער הבריא שמייצג את הרוב השפוי במדינה ועשה מעשה.
אני שמח לצרף את ברכתי למכתב ששיגרו נוער הבית היהודי לראש הממשלה, שר הביטחון, שר החינוך והרמטכ"ל, ובו הם מביעים את נכונותם לתרום באמצעות שירות משמעותי בצבא ואף למסור את נפשם למען עם ישראל", אמר מנכ"ל המפלגה.

"מכתב השמיניסטים האמיתי"

"ידיעות אחרונות" פרסם אתמול כי 63 בני נוער מהשמאל הקיצוני העומדים לפני שירות צבאי, שיגרו מכתב פומבי בו הם מצהירים על סירובם להתגייס לצה"ל.

המכתב נשלח לראש הממשלה בנימין נתניהו, לשר הביטחון אביגדור ליברמן, לשר החינוך נפתלי בנט ולרמטכ"ל רא"ל גדי איזנקוט.

"הצבא מוציא לפועל מדיניות ממשלתית גזענית, המפרה זכויות אדם בסיסיות ומפעילה חוק אחד לישראלים וחוק אחר לפלסטינים באותו השטח", צוטטו הסרבנים.

"לכן החלטנו שלא לקחת חלק בכיבוש ובדיכוי של העם הפלסטיני, שמפריד בני אדם לשני מחנות עוינים. כבר חמישים שנה המצב 'הזמני' מתמשך ולא נוסיף לתת לכך יד".

"עם שלם נמצא תחת הסתה ממוסדת ומכוונת נגד הפלסטינים שבשני צידי הקו הירוק, ואנחנו כאן - צעירים וצעירות סביב גיל הגיוס מאזורים שונים בארץ ומרקעים חברתיים שונים - מסרבים להאמין למערכת ההסתה ולהשתתף בזרוע הדיכוי והכיבוש של הממשלה", כתבו.