בת מצווה בלי אמא: "אילנה איתנו"

מוריה חגגה בת מצווה שנה וחצי לאחר שאמה אילנה נבעה הי"ד נרצחה בפיגוע. "אם למישהו יש ספק למה אי אפשר לנצח אותנו, שיבוא לכאן".

עדו בן פורת , י"ב בטבת תשע"ח

בת מצווה למוריה נבעה
בת מצווה למוריה נבעה
צילום: אודי טנאטוען....

מוריה נבעה, בתה של אילנה נבעה הי"ד שנרצחה בפיגוע שאירע במתחם שרונה, חגגה ביום חמישי בת מצווה עם מאות בני משפחה וחברים, שרקדו ושמחו על אף כאב השכול שמלווה את מוריה, את אחיותיה ואת אביה אלון.

אל אירוע בת המצווה הגיעו הרב הראשי לישראל הרב דוד לאו, חבר הכנסת אורן חזן (הליכוד), כדורגלן מכבי תל אביב טל בן חיים, אמיר איבגי מערוץ 20 ופעילי תנועת ''אם תרצו''.

אלון, בעלה של אילנה הי"ד, הודה לאורחים הרבים שהגיעו. "אני בטוח שאילנה אשתי נמצאת איתנו פה, כולנו מרגישים אותה, היא שמחה איתנו והיתה עצובה אם לא היינו עושים את האירוע הזה'', אמר.

בקהל נכחו גם בני משפחות שכולות, חברי פורום "בוחרים בחיים", ביניהם הדס מזרחי ששכלה את בעלה ניצב משנה ברוך מזרחי הי"ד בפיגוע ליד קרית ארבע.

חבר הכנסת אורן חזן אמר, ''רגע לפני שנברך את מוריה ואת החבר היקר שלי אלון, אני רוצה להגיד לכם שזה מדהים לראות מה שקורה כאן הערב. אני מתרגש ונבוך, כי להיות במקום הזה ולהסתכל על מה שקורה כאן, אני פשוט גאה, מרגיש את החום ואהבה שלכם.

''אם למישהו היה ספק למה אי אפשר לנצח אותנו, מספיק שיסתכל על האירוע הזה ויבין כמה אנחנו חזקים ולא הולכים לשום מקום. אני מסתכל על הבנות, ואי אפשר שלא לראות בחיוך ובעיניים שלהם מה קיבלו בבית, על איזה ערכים גדלו ואיזה חינוך הם קיבלו בבית''.

ח"כ חזן פנה לכלת השמחה, ''אני מאחל לך מוריה שנזכה לראות אותך תחת חופה''. הוא ביקש מהאורחים הרבים ''תעשו לה שמח כי מגיע לה, תשמרו על אלון היקר וגם על האחיות שירן, לינוי ונועה. באתם לפה לשמח ואני בטוח שתצאו שמחים יותר. תשמרו על האהבה ואני מבטיח לעשות הכל כדי לשמור עליכם. מזל טוב!''.