התירוץ המקורי לאי רישום ההכנסות

פקחי רשות המיסים איתרו גנן אשר לא רשם הכנסות בהיקף של כ- 140,000 ש"ח. התירוץ: "בשנתיים האחרונות אני בהליך גירושים".

ערוץ 7 , י"ג בטבת תשע"ח

רשות המיסים
רשות המיסים
אילוסטרציה / פלאש 90

רשות המסים ערכה מבצע ביקורת ברמלה ובסביבה. במסגרת המבצע, שנוהל על ידי פקידת שומה רמלה, התבצעו 136 ביקורות בעסקים במגוון תחומים, מהן עולה כי כ- 7% מהם לא רשמו הכנסות כדין.

בביקורת שנערכה במשרדו של עורך דין בבית שמש נמצאו צ'קים לא רשומים בסכום של כ- 82,000 ש"ח. עורך הדין טען בתגובה "אנחנו מקבלים הרבה צ'קים, חלקם גם חוזרים, ולפעמים אנו נדרשים על ידי הלקוח להפקיד אותם במועד מאוחר יותר ולכן בהתייעצות עם רואה חשבון אנו מוציאים חשבונית מס במועד ההפקדה".

במהלך ביקורת במושב סמוך לרמלה אותר גנן המבצע עבודות באחד הבתים. מבדיקת ספריו של הגנן, התגלה כי בשלושה חודשים האחרונים לא רשם הגנן הכנסות בהיקף של כ- 140,000 ש"ח. הגנן הסביר "בשנתיים האחרונות אני בהליך גירושים, יש לי הוצאות רבות, אני יודע שפעלתי בצורה לא נכונה". המשך הטיפול בתיק הועבר למחלקת חקירות מס הכנסה ירושלים והדרום.

בביקורת שנערכה במסעדה באחד מהמושבים באזור נמצא צ'ק לא רשום בסך 2750 ₪. בעל המסעדה טען "יכול להיות שזה סכום חלקי מאירוע שנערך במקום". בביקורת שנערכה במרפאת שיניים ברמלה נמצאו צ'קים לא רשומים בסך 6000 ש"ח. רופא השיניים הסביר, "לא הספקתי להוציא קבלה".