המשפיע תקף את הקיצונים - והותקף

'המשפיע' החסידי תקף את התנהלות הקיצונים שחגגו את פטירתו של הרב שטיינמן. אמש הוזמן לנאום במאה שערים והותקף על ידי סיקריק

מיכל לוי , י"ג בטבת תשע"ח

הלווית הרב שטיינמן
הלווית הרב שטיינמן
צילום: יוני קמפינסקי

המאבק החרדי בקיצונים: 'המשפיע' החסידי הרב רייזמן תקף בחריפות בסוף השבוע האחרון את התנהלות הקיצונים שחגגו את פטירתו של הרב שטיינמן.

בדבריו התייחס למספר אסונות שאירעו בשכונות הקיצונים בבית שמש ורמז כי 'מידת הדין' פגעה על אשר חגגו את פטירתו של הרב שטיינמן וחילקו סופגניות ביום ההלוויה.

"דם יהודי אינו הפקר", הטיח הרב רייזמן. "נפטר עוד ילד? נו אז נפטר. עוד ילד נפטר ממקרה שלא דרך הטבע, שולחן שנפל על תינוק. הקב"ה יעזור. זה תינוק שלא טעם טעם חטא. לא לעשות חשבונות שמיים? כן לעשות. הרמב"ם אומר שכן לעשות.

"צריך לעשות שני חשבונות, חשבון כללי וחשבון פרטי. היות ובאותו מקום היה ריקודים בזמן שהרב שטיינמן נפטר, על ידי רשעים ארורים שרקדו ושמחו כשהרב הצדיק נפטר. כתוב בגמרא שהקב"ה לא שותק בביזוי תלמיד חכם. הם הגיעו לחיידר - ואני בוכה כשאני נזכר בזה - תינוקות של בית רבן, והתייצבו שם רשעים ארורים וחילקו סופגניות, ושרו "וכל קרני רשעים אגדע". ותלו שלט שבו נכתב "באבוד רשעים רינה". ילדים קטנים אכלו סופגניות של רשעות. חייבים למחות בדיוק כמו נגד חילול שבת. מיד אחר כך שלושה ילדים נפטרו. תלמיד חכם נפטר" הוסיף.

בליל אמש הוזמן הרב רייזמן לנאום באירוע שהתקיים בבית המדרש של חסידות תולדות אברהם יצחק במאה שערים. למרות לחצים שהופעלו על האדמו"ר שלא להזמינו - הוא התעקש לכבדו.

במהלך האירוע התפרצו קיצונים לבית המדרש וקראו כלפיו קריאות גנאי עד אשר סולקו מבית המדרש.