עיריית ירושלים עתרה נגד האוצר

בעירייה טוענים כי הובהר להם שההתחייבות להעברת 105 מיליון ש"ח לא תכובד, זאת מאחר שחולצה "על גב השר" ו"נגד דעת הדרג המקצועי".

ערוץ 7 , י"ג בטבת תשע"ח

עותר לבג"ץ. ניר ברקת
עותר לבג"ץ. ניר ברקת
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

עיריית ירושלים הגישה היום (ראשון) עתירה לבג"צ כנגד משרד האוצר ומשרדי ממשלה נוספים על הפרת התחייבות ממשלתית לתקצוב העיר ירושלים בשנת 2017.

העתירה הוגשה בשל העובדה שמשרד האוצר מונע העברת 105 מיליון ש"ח שלהעברתם התחייב במסגרת המתווה שגיבש צוות בראשות מנכ"ל משרד רה"מ וראש אגף התקציבים באוצר אמיר לוי, שהוקם למציאת פתרון לסוגיות התקציב של עיריית ירושלים לשנת 2017.

בעתירה נטען כי להפתעת העירייה הבהירו לאחרונה פקידי האוצר לעירייה כי המשרד מתכוון להפר את התחייבותו ולא להעביר את התקציב לעירייה.

"משרד האוצר אינו מוצא לנכון לבצע את ההסכם מהטעם שהדרג המקצועי במשרד התנגד לכתחילה לסיכום ומאחר והעירייה 'חילצה את הסיכום במאבק על גבו של האוצר', לכן- כך נאמר –'ילמדו את עיריית ירושלים לקח' ולא יצאו מגדרם כדי לקיים את ההסכם ואת התחייבות האוצר", כך הובהר למנכ"ל העירייה בשיחותיו עם פקידי האוצר.

העירייה מציינת בעתירה, "זהו, אחד המופעים האנטי דמוקרטיים הנפסדים במקומותינו. דרג פקידותי הזוכה אולי לגיבוי מצד הממונה עליו, דורס ברגל גסה את החוק ואת כללי המנהל התקין ואינו מקיים במודע ובמכוון את החלטות הממשלה ואת הסיכום הכתוב של שני גורמי ממשל מקצועיים הבכירים במערכת השלטונית: מנכ"ל משרד ראש הממשלה וראש אגף התקציבים באוצר".

בעתירה מבקשת העירייה מבית המשפט צו ביניים שימנע שימוש מיידי בתקציב המיועד לעירייה וכן החלטה המורה למשרד האוצר להעביר לעירית ירושלים את התקציב בסך 105 אליו התחייב במתווה כדי לאפשר לעירייה לסיים את שנת 2017 באיזון תקציבי.