תתרגלו: שקט בכנרת

לקראת עונת הרחצה 2018, כל חופי 'איגוד ערים כינרת' יוכרזו כחופים שקטים ותיאסר בהם השמעת מוסיקה.

רעות הדר , י"ג בטבת תשע"ח

חוף חלוקים
חוף חלוקים
צילום: רשות הכינרת

כחלק מההערכות לעונת הרחצה 2018, התקבלה החלטה בישיבת איגוד ערים כינרת להכרזה על כל 15 חופי איגוד ערים כינרת, סביב האגם הלאומי, כחופים שקטים, בהם תיאסר השמעת מוסיקה.

ההצעה מתבססת על הצלחת הפיילוט שהחל לפני כארבע שנים, באיגוד ערים כינרת ורשות הכינרת להכרזת מספר מחופי הכינרת, כחופים שקטים, בהם נאסרת השמעת מוסיקה והכנסת ערכות הגברה וקריוקי לחופים.

הפיילוט שהחל בחוף צאלון, היה להצלחה גדולה והוביל לשינוי מציאות מהותי באווירה וחווית הנופש, בחופים השקטים שהפכו לפופולריים ומשכו אליהם משפחות רבות.

בשנים האחרונות נוספו לרשימת החופים השקטים גם החופים חוקוק צפון, מפרץ אמנון, גופרה וצינברי.

במהלך הישיבה באיגוד ערים כינרת, הצביעו כל חברי הנהלת האיגוד פה אחד, בעד ההכרזה על כל חופי האיגוד כחופים שקטים, החל מעונת הרחצה הקרובה.

המהלך ייכנס לפועל כבר בעוד ארבעה חודשים, עם פתיחת עונת הרחצה בחג הפסח ויכלול את כלל 15 חופי איגוד ערים כינרת וביניהם החופים: דוגית, חלוקים, כורסי ולבנון, הנחשבים כיום לחופים רועשים יותר ופופולאריים בקרב צעירים, אשר עם השמעת המוסיקה הקולנית והחגיגות שנערכו על החוף, גם צרכו אלכוהול שסיכן את חייהם בעת רחצה בכינרת.

ברשות הכינרת ברכו על החלטת האיגוד וציינו, כי בחופים השקטים נרשמו בעונות הרחצה האחרונות, תפוסות גבוהות במיוחד של משפחות וכי המהלך הוכיח את עצמו, "הציבור פוקד את חופי הכינרת ורוצה ליהנות מפיסת טבע פסטוראלית, נעימה וגם שקטה. ההכרזה על חופים שקטים שינתה את המציאות בחופים שהוכרזו וזה הזמן להכיל את השקט על כל חופי האגם הלאומי".

כמו כן, ראוי לציין, כי בחופים השקטים באופן קבוע בשנים האחרונות, נשמר גם הניקיון והסדר.

אלי מלכה, יו"ר איגוד ערים כינרת וראש מועצה אזורית גולן, אמר כי "עם הקמת איגוד ערים כינרת, צוינה מטרת העל לשינוי פני המציאות בחופי הכינרת, הסדרת החופים מבחינת תשתיות ונגישות וטיפול, החלטה נוספת זו המצטרפת לעשייה בכל תשע שנות פעילות איגוד ערים כינרת להפיכת כלל חופי הכינרת ל'שקטים', תסייע בשיפור בחופים, שלא פעלו כחופים שקטים בעונה החולפת.

''אני סבור, כי ההחלטה תוביל גם לעלייה משמעותית במספר המשפחות שיבואו לנפוש עם ילדיהם, באגם הלאומי ותסייע בפיקוח על התנהגות בני הנוער המגיעים לחופים''.

מלכה הוסיף כי ''החלטה זו מצטרפת לפיילוט שהוכיח עצמו בעונה החולפת ויימשך בעונת הרחצה הקרובה בחופי האיגוד סביב הכינרת, במסגרתו הוגדרו שלושה אזורים ספציפיים לכל פעילות בחופי האיגוד, אזור רחצה בסמוך לקו המים, בו נאסר להקים אוהלים ולהבעיר מנגלים, אזורי קמפינג ומנגלים וכן אזורי חנייה. אני מברך את משטרת ישראל עם שיתוף הפעולה".