דרעי: חוק המרכולים יעלה מחר להצבעה

למרות הרוב השברירי סביבו, מבהיר הערב השר דרעי כי חוק המרכולים יעלה מחר להצבעה בקריאה שניה ושלישית

מיכל לוי , י"ג בטבת תשע"ח

אריה דרעי
אריה דרעי
Photo by Alex Kolomoisky/POOL

שר הפנים אריה דרעי (ש"ס) מבהיר הערב (ראשון) כי חוק המרכולים יעלה מחר להצבעה במליאת הכנסת בקריאה שניה ושלישית, למרות הרוב השברירי סביבו.

בציוץ שהעלה בטוויטר הסביר דרעי את מניעי החוק. "לפני שכל הטרמפיסטים הקבועים מתחילים עם ההסתה, הנה העובדות: לפני קום המדינה, נחקק בפקודת העיריות כי שר פנים צריך לאשר חוקי עזר. השנה פסק בג״ץ שסמכות שר הפנים היא טכנית בלבד ואינה מהותית''.

בדבריו הוסיף כי "בעקבות בג"ץ, נביא מחר תיקון לחוק שקובע כי סמכות השר מהותית ותשמור על המצב הקיים עשרות שנים".

מוקדם יותר דווח כי הרוב הקואליציוני סביב החוק אינו מובטח. זאת, בשל החשש כי מעבר להתנגדותם של חברי ישראל ביתנו, גם חברי כנסת מ'כולנו' יסרבו לתמוך בהצעת החוק בגרסתו הנוכחית.

במהלך ישיבת ראשי הקואליציה פנו שר התיירות יריב לוין ויו"ר הקואליציה ח''כ דודי אמסלם לראשי המפלגות החרדיות בבקשה לרכך קמעה את החוק כך שלא יכלול את אילת ומרכולים גדולים אולם הם נתקלו בהתנגדות עזה מצידם.

מרכז האופוזיציה ח"כ יואל חסון אמר בתגובה כי האופוזיציה מתכוונת להילחם בחוק עד חורמה. "אנו מתכוונים לפעול גם הפעם ביד קשה. נעכב ונכשיל את החוק המיותר על ידי תיאום מוחלט עם כל סיעות האופוזיציה לגביי סדרי הדיון וההסתייגויות שיוגשו".

"לשמחתנו, יש ח"כים נוספים מהקואליציה, מעבר לח"כים של ישראל ביתנו, שאנו במגעים איתם; חברי כנסת שלא מעוניינים להצביע בעד חוק המרכולים ואף מעוניינים להצביע נגדו", הוסיף חסון.