כרמי הנדיב מתפתחת: "חלומות מתגשמים"

רבים השתתפו בחנוכת השכונה החדשה בקריית מלאכי וגזרו את הסרט בכניסה לבית המדרש החדש שכבר עמוס בספרי קודש.

ערוץ 7 , י"ד בטבת תשע"ח

הרב לאו בקביעת המזוזה
הרב לאו בקביעת המזוזה
צילום: מירי שמעונוביץ

שכונת כרמי הנדיב בקריית מלאכי לבשה חג ותכונה. ככל שירד הערב על האזור, הואר קו האופק של השכונה באורות האוהל החגיגי, וקולות הילדים הנהנים קיבע את פס הקול של שכונת הענק החדשה.

אוהל עצום מימדים הוצב במרכז השכונה הנבנית. פיסות דשא ירוקות צבעו את סביבות המתחם בגוונים של צמיחה, ומאות בלונים בגווני הלוגו הירקרק, המתינו לאלפי הילדים והוריהם.

כרכרה עתיקה, שמסמלת את מסעותיו של הברון רוטשילד שהוצבה במתחם, הייתה תפאורה מושלמת לחגיגה והפכה למוקד סלפי עבור כל הבאים.

הסיבה למסיבה: לראשונה זה זמן רב נחנכת מגה שכונה חדשה בישראל. מתוך למעלה מ-3000 יחידות דיור שייבנו במקום, הסתיים איכלוס השלב הראשון. האורחים שבאו לחנוך את השכונה הצעירה, את בית הכנסת ובית המדרש, הוזמנו לאירוע ססגוני עם משפחות דיירי השכונה החדשה, רוכשי דירות שייכנסו בקרוב לבתיהם ואנשי הגרעין התורני בקרית מלאכי מרכז נריה, המחוברים לפרויקט הבניה- בעבותות של שותפות רוחנית וחברתית.

הקהל שהשתתף באירוע מייצג את תנועת ההמון לעבר המרכז החדש- כרמי הנדיב: מאות משפחות שכבר יצרו קהילה מגובשת ותוססת לצד משפחות שרכשו בשלבים הבאים של הפרויקט וממתינים להצטרף לחיים במקום. מכל העדות, תלמידי חכמים ואקדמאים, אנשי היישוב הישן והמתחדש.

את חנוכת בית המדרש הדו תכליתי של קהילת כרמי הנדיב ומרכז נריה המקומי, החליטו לציין באופן מיוחד, כיאה לקהילה שרוצה להפיץ אור. את האירוע פתח הפנינג ססגוני לילדים אליו הגיעו עם הוריהם באוהל הפעילות המקושט והמצויד. הצעירים והצעירים ברוחם, חגגו היטב והתפנקו בדוכני מזון עשירים בכל טוב. ילדי כרמי הנדיב ומרכז נריה צפו יחד בהצגת כוכבי ערוץ מאיר, ובמופע קסמים.

במעמד גזירת סרט השכונה השתתף ראש העיר קריית מלאכי אליהו זוהר. ראש העיר העלה על נס את פעילות הגרעין התורני בעירו ואת שיתוף הפעולה ההדוק עם היזמים.

לאחר גזירת הסרט קבעו מזוזות במרכז התורני "נחלת אשר" הרב הראשי לישראל הרב דוד לאו והרב יצחק יהודה ירוסלבסקי ראש בית הדין חב"ד. בין המברכים שכיבדו את המעמד, זקן ראשי ישיבות ההסדר וראש ישיבות בני עקיבא - הרב חיים דרוקמן שהפליג בברכות ליזמים, לקהילה הצומחת ולרבניה המכובדים.

הרב נזכר בימים בהם הוחלט על הקמת המקום, והתפעל מהתוצאה: "אני זוכר את ראשיתו של המפעל הזה לפני שנים רבות, היה ליזמים חזון ודימיון להרחיב את קרית מלאכי, תראו, חלומות מתגשמים".

הרבנים נשאו דברים בשבח יישוב ארץ ישראל וחילקו שבחים ליזמים, לרבני הגרעין, לראש העיר אליהו זהר ולמ"מ ראש העיר שמעון חזן. הרב דוד לאו סיפר שהתלהב לגלות שבית המדרש כבר מלא בספרים והספרייה זמינה לכל מי שרוצה ללמוד, "זה אומר שמבינים כאן את תפקיד בית המדרש בחיי הקהילה". הוא דיבר בשבחה של השכונה החדשה שמעצימה את קריית מלאכי והכול מסביב למה שמייצג בית המדרש. "הצלחתם כאן לעשות זאת", סיים הרב.

את האירוע הנחה היזם, יו"ר ציפחה עו"ד שלום וסרטייל, ועל פרקי השירה והנגינה הופקדו יצחק מאיר ולהקתו. "להפוך מחנה צבאי לשכונת מגורים אזרחית – זה בבחינת מוסיף והולך, ומביא אור לבתים מסביב", אמר חבר הכנסת מוטי יוגב באירוע.

עוד השתתפו: אבישי בן חיים מנכ"ל רוטשטיין, מיזמי הפרוייקט, ויו"ר דירקטריון רוטשטיין סעדיה עוזרי.