"מברך את הליכוד שהגיע למסקנה הנכונה"

סגן שר הביטחון, הרב אלי בן דהן, השתתף בעצרת עולם התורה והתייחס להצבעת מרכז הליכוד בעד החלת ריבונות ביו"ש וכן למתיחות בדרום.

חזקי ברוך , י"ד בטבת תשע"ח

הרב בן דהן
הרב בן דהן
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

סגן שר הביטחון, ח"כ הרב אלי בן דהן (הבית היהודי), השתתף אמש (ראשון) ב''עצרת עולם התורה'' שנערכה בירושלים, ובשיחה עם ערוץ 7 בירך את מרכז הליכוד בעקבות החלטתו על תמיכה בתכנית הריבונות.

"אני רוצה לברך את מרכז הליכוד שהגיעו למסקנה הנכונה שיש צורך להחיל את החוק הישראלי ביהודה ושומרון" אמר בן דהן והוסיף, "זאת עמדת הבית היהודי מזה שנים רבות, אנחנו נשמח להצטרף ליוזמה זו. נשמח שהחוק הישראלי אכן יוחל במהרה בהובלת הליכוד יחד עם הבית היהודי על יהודה ושומרון. כמה שנעשה את זה יותר מהר - יותר טוב לעם ישראל".

בן דהן העריך את תגובתו של ראש הממשלה להחלטת מרכז הליכוד, "אני סמוך ובטוח שראש הממשלה שיראה את החלטת מרכז הליכוד בוודאי ישמח בהחלטה הזאת ואני סמוך ובטוח שבקרוב נראה הצעות חוק ברוח החלטת מרכז הליכוד".

אחרי שבשבועות האחרונים חודשו מטחי הטילים על אזור עוטף עזה אומר סגן הביטחון כי מערכת הביטחון בכוננות, "אנחנו צריכים להיות ערניים ואנחנו עם עין פקוחה כל הזמן. אנחנו מגיבים על כל ניסיון לפגוע באזרחי ישראל. נמשיך לשים לב, עם עין פקוחה ואוזן שומעת על כל פעולה בתוך עזה ואנחנו נגיב בצורה חריפה ושלטון החמאס יודע את זה ולכן הוא עושה כל מאמץ כדי לרסן את כל הפלגים שלא לבצע פיגוע טרור או ירי נגד אזרחי ישראל".

הרב בן דהן סיפר על החשיבות של עצרת עולם התורה, "אחרי 70 שנה מאז כינונה של מדינת ישראל, ישראל היא מדינה מובילה בעולם בתחומים רבים: בכלכלה, במסחר, ברפואה, בחקלאות, בשירותי מים וכמובן בביטחון. עכשיו הגיע הזמן גם לבנות את הקומה השניה, את קומת הרוחניות".

"אחרי שבקומת הגשמיות אנחנו נמצאים במקום בטוח וטוב בין המדינות המובילות בעולם, עכשיו נבנה גם את קומת הרוחניות, נבנה את הערך המיוחד של מדינת ישראל שהיא המדינה היהודית היחידה בעולם. כדי שכך יהיה אנחנו צריכים לחזק את עולם התורה, לחזק את הקהילות היהודיות, לחזק את רבני הקהילות, כדי שכך באמת נוכל להפיץ תורה ולגרום לכך שמדינת ישראל תהיה יותר יהודית שערכים היהודיים של העם היהודי הם יהיו המובילים את מדינת ישראל", אמר סגן השר.