הבקשה של ח"כ גליק

‏בעקבות העימות בנוגע לקיזוזו צייץ ח"כ גליק בטוויטר: "מתחנן שהלוויית רעייתי היקרה לא תהפוך בשום אופן לנושא למריבה".

ערוץ 7 , י"ד בטבת תשע"ח

ח"כ יהודה גליק
ח"כ יהודה גליק
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

‏ח"כ יהודה גליק מהליכוד שרעייתו יפי הלכה הבוקר (שני) לעולמה התייחס בציוץ בטוויטר לעימות הפוליטי סביב שאלת קיזוזו בהצבעה על חוק המרכולים.

"מתחנן בכל לשון של בקשה שלווייתה של רעייתי היקרה לא תהפוך בשום אופן לנושא למריבה", צייץ גליק, "בבקשה הרבו אהבה ואנרגיות חיוביות".טוען....

האופוזיציה הודיעה הבוקר לקראת ההצבעה הקריטית הצפויה בהמשך היום על "חוק המרכולים" כי תסרב לאפשר את קיזוזו של ח"כ יהודה גליק מהליכוד.

יו"ר סיעת המחנה הציוני ומרכז האופוזיציה, ח"כ יואל חסון, הודיע על ההחלטה ואמר, "אם יש בעיה - שידחו את ההצבעה".

יו"ר הכנסת, ח"כ יולי אדלשטיין, תקף מנגד את ההודעה על הסירוב לקזז את גליק, וכינה אותה "חסרת רגישות".

"זכותה של האופוזיציה לא לקזז את יהודה גליק", צייץ אדלשטיין בטוויטר, "זכותי לומר שאני מכיר תרבות אחרת. קורא לאופוזיציה לחזור בהם מההחלטה חסרת הרגישות הזו לטובת כולנו".

השר יריב לוין תקף גם הוא את החלטת האופוזיציה, "זה שפל מוסרי חסר תקדים בכנסת. בדמוקרטיה, ההצבעות בכנסת צריכות לשקף את רצון הבוחר ולא לעוות את יחסי הכוחות על ידי גילוי חוסר רגישות וחוסר אנושיות מוחלט במקרים בהם אדם נמצא באבלו, או במיטת חוליו".

לדבריו, "חברי האופוזיציה שמרבים לדבר על זכויות אדם ומתהדרים כביכול בייצוג ההומניות עלי אדמות, מתנהגים כאחרוני העסקנים כאשר הודיעו שלא יקזזו את השר אזולאי ואת ח"כ גליק, לאחר שבשבוע שעבר השמיצו באופן בוטה את חברם ח"כ גילאון שגילה חמלה וסייע לשר אזולאי. בושה וחרפה".

השר להגנת הסביבה, ירושלים ומורשת זאב אלקין, שכיהן בעבר גם כיו"ר קואליציה לשעבר הגיב גם הוא בחריפות על סירוב האופוזיציה לקזז את ח"כ גליק, "אופוזיציה המסרבת לקזז חבר כנסת, שצריך להיעדר בשביל הלוויה של אשתו, איבדה צלם אנוש ולא ראויה להציב אלטרנטיבה שלטונית! אבי גבאי, בוז'י הרצוג ויאיר לפיד, אני קורא לכם להתעשת ולהציל את כבודה של הכנסת, שיואל חסון ביזה אותה הבוקר בשמכם".

ח"כ ישראל אייכלר מסר בתגובה להחלטה לערוץ 7, "באופוזיציה יודעים יפה מאוד להתקזז כשהם רוצים לצאת לטיולים בעולם. אבל כשיש מקרה הומניטרי פתאום מסרבים להתקזז. אם לא מוכנים להתקזז מסיבות המוניטריות צריך לאסור עליהם להתקזז במסעות תענוגות לחו"ל".