"ספין מחפיר מטעם הליכוד"

יו"ר סיעת המחנה הציוני השיב למתקפה על החלטתו בעניין הסירוב להתקזז עם ח"כ גליק בהצבעה הערב. יו"ר המפלגה גבאי העניק לו גיבוי.

חזקי ברוך , י"ד בטבת תשע"ח

תוקף. חסון
תוקף. חסון
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90טוען....

ישיבת סיעת המחנה הציוני שנפתחה בצהריים (שני) עסקה בין היתר בהחלטתו של יו"ר הסיעה, ח"כ יואל חסון, להודיע כי לא יאפשר את קיזוזו של ח"כ יהודה גליק בהצבעה על חוק המרכולים הצפויה הערב, למרות פטירת רעייתו.

"היום היינו עדים לספין מחפיר מטעם הליכוד, שניסו להאשים אותנו ב'שפל מוסרי' כדבריהם", תקף חסון, "השפל המוסרי הוא של כל אחד ואחת מחברי הקואליציה שמצביעים שבוע אחרי שבוע בעד חוקים אנטי דמוקרטיים ואנטי ליברליים".

לדבריו, "מי שמעוניין לכבד את הטרגדיה הנוראית של חבר הכנסת גליק חייב לדחות את ההצבעה. קיזוזים הם כניעה לקואליציה, ומעולם לא התחייבנו להיכנע לקואליציה – למרות ההתנהגות הביריונית שלה".

"אנחנו בסיעת המחנה הציוני נמשיך גם השבוע להיאבק בכל הכוח בחוק המרכולים ובשאר גזירות השנה החדשה שהממשלה מבשלת עבור אזרחי ישראל", הוסיף חסון.

בקרב חברי הסיעה היו מי שהתרעמו על החלטתו של חסון ועל העובדה שההודעה בנושא נמסרה בלי להתייעץ עם חברי הסיעה.

אולם, יו"ר המפלגה אבי גבאי העניק לחסון גיבוי, "תנחומי לגליק אבל אני תומך בהחלטת חסון. אנחנו לא צריכים לפתור את הבעיות של הקואליציה".

ח"כ ציפי לבני, יו"ר התנועה, התייחסה בפתח ישיבת הסיעה להחלטת מרכז הליכוד אמש, "בימים אלה של סיפוח זוחל, הממשלה פועלת לשבור את הכלים ואנחנו נשלם את המחיר כי התוצאה תהיה שנישאר שלובים זה בזה בסכסוך דמים ללא יכול להיפרד. החלטת מרכז הליכוד בעידוד הממשלה עושה שירות מצוין ל BDS ותפגע בלגיטימיות של ישראל בעולם".

לדבריה, "קבוצה של מיעוט קובעת, ראש הממשלה נפקד ואין מנהיגות שחושבת על הציבור אלא רק על עצמה. כולם יודעים שההחלטה לא תיושם ושאין לליכוד דרך אמיתית וריאלית. האינטרס הישראלי הוא לחתור להיפרדות ממיליונים של פלשתינים באמצעות גבול ברור כאופציה הריאלית היחידה לשמור על ישראל מדינה יהודית ודמוקרטית".