בקשת סמוטריץ' נענתה: מד"א חוזר ליו"ש

הח"כ כתב למנכ"ל הארגון כי הוא לוקח לאחריותו את העברת תקציב הפעילות ליו"ש. המנכ"ל הודיע כי בעקבות הפנייה יחדש את פעילות הארגון

חזקי ברוך , י"ד בטבת תשע"ח | עודכן: 18:11

בצלאל סמוטריץ'
בצלאל סמוטריץ'
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

ח"כ בצלאל סמוטריץ' שלח היום (שני) מכתב למנכ"ל מד"א אלי בין, ובו הוא מתחייב לפעול להעברת התקציב לפעילות הארגון ביו"ש ומבקש שפעילותו תחודש באזור לאלתר.

בין קיבל את המכתב והודיע במכתב חוזר לחבר הכנסת כי הוא מקבל את בקשתו ומשיב לסדרה את פעילות מד"א לשלושה שבועות נוספים.

במכתב, שהגיע לידי ערוץ 7 נכתב, "קיבלתי בצער את הודעתך בדבר צמצום פעילות מד"א ביהודה ושומרון על רקע העיכוב הגדול בהעברת התקציב לכך. לצמצום הפעילות ביהודה ושומרון עלולות להיות השלכות קשות על החיים הסדירים באזור עד כדי סכנת חיים".

לחצו כאן לצפייה במכתב המלא

"צר לי על חוסר האחריות בו נוהג יו"ר וועדת הכספים, שמעכב את העברת הכספים כבר למעלה משנה ומשתמש במד"א ובמתיישבי יהודה ושומרון כבני ערובה לקידום אינטרסים שונים תוך הפרת הצו האלוקי של 'ונשמרתם לנפשותיכם מאוד'", כותב ח"כ סמוטריץ' לבין.

הוא מוסיף התחייבות אישית, כדי להשיב את פעילות הארגון באזור לסדרה. "כחבר וועדת הכספים אני לוקח אחריות על העברת התקציב ומבקש כי תחדש את פעילותה הסדירה של מד"א למשך כשלושה שבועות בהן אפעל ככל יכולתי להעברת התקציב. אני מתחייב בפניך כי לא נאפשר בשום אופן פגיעה במגן דוד אדום שהיא למעשה פגיעה בחיי אזרחי ישראל בכלל ותושבי יהודה ושומרון בפרט".

"כולי תקווה שתקבל את בקשתי, שמד"א ימשיך במפעלו החשוב של הצלת חיים, ונוכל בקרוב לברך על המוגמר", מסכם סמוטריץ' את המכתב.