דובדבן: 300 מבצעים ואות הצטיינות

השנה של יחידת דובדבן כללה יותר מ-300 מבצעים, 42 סופ"שים של פעילות ופרס הצטיינות מהרמטכ"ל היא מוכיחה שהיא מוכנה לכל משימה.

עמית מלמד, אתר צה"ל , י"ד בטבת תשע"ח

חייל ביחידת דובדבן
חייל ביחידת דובדבן
צילום: דובר צה"ל

בשנה האחרונה יחידת דובדבן מעוצבת הקומנדו הוכיחה שוב שהיא מוכנה לכל תרחיש ואתגר שיעמדו בפניה. לוחמיה יצאו ליותר מ-300 מבצעים, שכללו בין היתר פעילויות לאיסוף מודיעין, מעצרים ותפיסות אמצעי לחימה רבים.

אחרי כל אלה, אין פלא שזכתה בפרס הצטיינות הרמטכ"ל לשנת 2017 על עשייתה המבצעית, בניין הכוחות והפעלתם, פיתוח עולם המילואים, מוכנות לחירום, טיפול בפרט ובשגרה וכן הכשרת וארגון הכוחות.

חלק מהפעילות השוטפת של "דובדבן" השנה כללה כמובן גם סיכולי אירועי טרור וירי בכל גזרת יהודה ושומרון. "כדי להתמודד עם השינוי בשגרת חייהם העירונית והמתקדמת של הפלסטינים השקיעה היחידה בכלים טכנולוגיים מיוחדים והתאמנה על הפעלת אש תוך שיתוף פעולה עם זרוע האוויר", אומרים גורמים ב"דובדבן".

"השנה היחידה עסקה בהיערכות ללחימה בכלל הגזרות - מצפון ועד דרום", מדגיש סגן מפקד יחידת דובדבן, רב סרן מ׳, "שנת 2017 הייתה שנה משמעותית מאוד בעשייה שלנו, ואין ספק שגם ב-2018 נמשיך לבצע פעילות מבצעית בעלת חשיבות לשמירה על ביטחון המדינה".טוען....

צילום: דובר צה"ל