הפינוי בוצע יום אחרי פקיעת תוקף הצו

בהסכמה עם המשטרה הוחלט לבטל כתב אישום נגד תושב מעלה רחבעם, לאחר שהוברר בבית המשפט כי הצו לפינוי מבנה בישוב פקע יום קודם לפינוי.

ערוץ 7 , ט"ו בטבת תשע"ח

מעלה רחבעם
מעלה רחבעם
INN

מחלקת התביעות של מחוז ש"י נאלצה לחזור בה מכתב האישום נגד צעיר תושב מעלה רחבעם לאחר שורת טעויות וכשלים.

ראשית הפרשה בחודש מאי 2014. עשרות שוטרים הגיעו לישוב מעלה רחבעם על מנת לפנות שמונה מבנים. במקום הייתה התבצרות של מספר צעירים ומשפחות, וכנגד שנים מהם הוגש כתב אישום בגין הפרעה לשוטר במילוי תפקידו.

עניינו של הנאשם הראשון הסתיים בהרשעה ואולם הנאשם השני, אותו ייצג עורך דין איתמר בן גביר, התעקש לנהל דיון.

עוד בטרם הדיון הציג עו"ד בן גביר שורה של כשלים וטעויות בהתנהלות המשטרה, הסתבר כי הצו שתחתיו פעלה המשטרה לא היה בתוקף וחל עד יום לפני הפינוי וחודש רק 10 ימים לאחר מכן.

כמו כן טען עורך הדין כי הצו אינו מתאים לפינוי אזרחים, ולמעשה מדובר בצו המסמיך לכל היותר את המשטרה להרוס את המבנים אך לא לעצור את תושבי המקום.

במחלקת התביעות של מחוז ש"י הוחל בבדיקת התיק וגילו כי אכן, הצדק עם הסנגור. לאור זאת, סוכם בין הצדדים כי המשטרה תמחק את כתב האישום והשופט אילן סלע קיבל את הבקשה.

עו"ד בן גביר אומר הבוקר כי "מסתבר שעודף המוטיבציה של המשטרה היה בעוכריה. הם הגיעו לאירוע עם עשרות שוטרים, מצוידים במצלמות, רכבי מעצר, צוותים רפואיים וכן הלאה רק דבר אחד הם שכחו לדאוג, שיהיה להם צו בתוקף וצו קביל שניתן באמצעותו לפנות אזרחים מביתם. אני מרוצה שכתב האישום נגד מרשי נמחק וסבור כי טוב תעשה המשטרה אם במקום להשקיע את כל האנרגיות בגירוש יהודים מהבית תתחיל להרוס בתים בכפרים הסמוכים ולאכוף את החוק גם נגד ערבים".