איילת שקד - "השרה המסוכנת ביותר"

מאמר בעיתון "הארץ" מזהיר משרת המשפטים. "היא עושה הכל על מנת להחליש את ישראל כמדינה דמוקרטית ולחזק את ישראל כמדינה יהודית".

עדו בן פורת , ט"ו בטבת תשע"ח

איילת שקד
איילת שקד
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

השר לשעבר עוזי ברעם, איש מפלגת עבודה, פרסם מאמר בעיתון "הארץ" שבו הוא תוקף בחריפות את שרת המשפטים איילת שקד ממפלגת הבית היהודי.

ברעם מכנה את שקד ''פרובוקציה מהלכת'', טוען כי היא ''בעד אפליה עברית" וגם ''דורסת את בית המשפט העליון''.

לדבריו, שרת המשפטים "מסוכנת באמת, משום שהיא רוצה להחליף את האימרה 'הכל שפיט' באימרה 'הכל פוליטי'. בדרכה ללב בוחריה זנחה שרת המשפטים את חובתה הראשונית: נאמנות למערכות החוק והמשפט, שאותן היא אמורה לייצג".

ברעם מותח ביקורת על התנהלות שקד בפרשת אלאור אזריה. "לאחר שנשיא המדינה סירב לחון אותו — הוגשה לנשיא פנייה קנטרנית בבקשה שישקול מחדש את עמדתו.

"טבעית לגמרי העובדה שחתמו עליה מירי רגב ואורן חזן. מדאיגה הרבה יותר העובדה, ששרת המשפטים בכבודה ובעצמה חברה אליהם, כשהיא איננה מתביישת לכפור בתוצאות המשפט ובהחלטתו הברורה והמנומקת של נשיא המדינה, ומצטרפת כאחרונת המעודדות לאלה המבזים את הערכאות שדנו בעניינו של אזריה".

ברעם מזכיר כי שקד היא חילונית, וטוען כי היא עושה הכל על מנת להחליש את ישראל כמדינה דמוקרטית ולחזק את ישראל כמדינה יהודית.

ברעם מודאג מכך ש"דבריה של שרת המשפטים לא ייעלמו בלא־מודע של הזיכרון הקולקטיבי. הם הופכים לעובדות, לחוקים ולאורח חיים שישפיעו על עתידנו במדינה היהודית, שממשיכה לחפש את זהותה".