"נשברו שיאים של עליבות וציניות"

ח"כ עליזה לביא תוקפת את יו"ר ש"ס: דרעי איבד לחלוטין את המצפן היהודי והמוסרי. זה אחד האירועים המבישים שידעה הפוליטיקה הישראלית.

חזקי ברוך , ט"ו בטבת תשע"ח

עליזה לביא
עליזה לביא
צילום: הלל מאיר/TPS

ח"כ עליזה לביא (יש עתיד) תוקפת את שר הפנים אריה דרעי (ש"ס) שניסה להקים מהשבעה את ח"כ יהודה גליק (הליכוד) לצורך הצבעה על חוק המרכולים.

"זהו אחד האירועים המבישים שידעה הפוליטיקה הישראלית. כבר חשבתי שראיתי הכל, אך כאן נשברו שיאים של עליבות וציניות גם במונחים של השר דרעי, שאיבד לחלוטין את המצפן היהודי והמוסרי שלו", תקפה לביא.

''זה ממחיש שוב למי שעוד היה ספק, כי לא היה כאן מאבק למען כבוד השבת לרגע אחד, אלא מרדף עיוור אחר רווח פוליטי קטן ועלוב, גם במחיר של ביזוי אדם אבל שחרב עליו עולמו שעות ספורות לאחר שהביא לקבורה את רעייתו''.

ח"כ לביא הוסיפה, ''מזעזעת אותי המחשבה שהוא עוד נועץ הלכתית ברב, כאילו זו בכלל אפשרות הגיונית. וכל זה בשביל מה? זה מעציב אותי מאוד, ואני מקווה שהשיעור ילמד והממשלה והקואליציה כולה תחזור למסלול של שפיות ואנושיות".טוען....

מוקדם יותר היום התנצל שר הפנים דרעי בפני חבר הכנסת יהודה גליק (הליכוד) על שפנה אמש לרב ביישוב עתניאל כדי לבדוק האם גליק היושב שבעה לאחר פטירת רעייתו יוכל להגיע להצבעה בכנסת.

''אני כואב את כאב יהודה גליק על מות רעייתו ז״ל", כתב דרעי בחשבון הטוויטר שלו. ''פניתי אתמול לראש מועצת הר חברון כדי שיבדוק הלכתית עם רב היישוב עותניאל, האם מותר בזמן השבעה, להגיע להצבעה בכנסת שאמורה היתה להיות היום ונועדה לשמור על קדושת השבת".

השר דרעי הדגיש, ''אם פגעתי ברגשותיו של יהודה חברי - אני מתנצל''.

נציין כי בסופו של דבר ההצבעה על חוק המרכולים נדחתה בשבוע לאחר שהקואליציה לא גיבשה רוב, גם בשל היעדרותו של גליק וגם בשל היעדרותו של השר דוד אזולאי שעבר בדיקות רפואיות.