"מכתבי שטנה של לפיד - דמגוגיה והסתה"

ח"כ אייכלר תקף את תכתובות הדוא"ל שהפיצה סיעת "יש עתיד" לקראת ההצבעה על חוק המרכולים, בהם נטען שהחרדים רוצים "לסגור את העיר".

חזקי ברוך , ט"ו בטבת תשע"ח

ישראל אייכלר
ישראל אייכלר
פלאש 90

ח"כ ישראל אייכלר ניצל את ה"נאומים בני דקה" בפתח ישבת המליאה אחר הצהריים (שלישי) למתקפה על תכתובות דואר אלקטרוני שהפיצה סיעת "יש עתיד" לקראת ההצבעה שאמורה היתה להתקיים על חוק המרכולים.

"בעקבות הדיון על חוק המרכולים יצאו אתמול מכתבי שטנה להמוני אזרחים בכל רחבי הארץ. המכתבים היו חתומים על ידי אחד בשם יאיר לפיד שכתב לכל אזרח בשמו הפרטי", סיפר אייכלר.

בהמשך ציטט אייכלר את הדברים שכתב לפיד, "הולכים לסגור לך בשבת את העיר. לא יהיו חנויות. יתלו על העיר שלט סגור וזהו. יסגרו לך את העיר לא בגלל שאתה מפריע למישהו אלא רק כי המפלגות החרדיות רוצות להראות שהן יכולות להגיד לחילונים ולמסורתיים מה לעשות ואיך לחיות. הם רוצים להכריח בשביל להכריח. לכפות בשביל לכפות. אנחנו נאבק על החוק הזה בכל הכוח. בכנסת. בבית המשפט. ברחובות ובכיכרות".

אייכלר תקף את הדברים ואמר: "לאור דברי ההסתה הללו ניתן רק לקוות שבכיכרות לא יציגו גליוטינות עבור החרדים. לא רק שהוא מסתיר את העובדה שאנו רוצים להגן על השבת ואין לנו שום עניין להרע למישהו או להכריח מישהו אלא רק לשמור סטטוס קוו כמו שהיה שבעים שנה. הוא גם לא מגלה לאזרחים שאנו דואגים לאנשים מסורתיים שבקרוב לא יוכלו להתקבל לעבודה אם לא יעבדו בשבת. הוא עוסק בהסתה".

"זה כתב פלסתר שלא רק שאינו מתאים למי שרואה את עצמו מועמד לראשות הממשלה, זה לא מתאים אפילו לאחרוני המסיתים. להסית ללא שום שיח סביב העניין עצמו. זה שקר, הסתה, זו דמגוגיה וסכנה", חתם אייכלר.