העלאת קצבאות הנכות: "תוספת היסטורית"

שר הרווחה חיים כץ: כבר בשנת 2018 נחלק לכלל הנכים 2.141 מיליארד ש״ח בשתי פעימות, בחודשים ינואר ויולי.

אורלי הררי , ט"ז בטבת תשע"ח

בנימין נתניהו
בנימין נתניהו
צילום: רויטרס

ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר האוצר משה כחלון, ושר העבודה והרווחה חיים כץ, סיכמו על מתווה משופר להעלאת קצבאות הנכות הכולל את הקשישים, הנכים, והעיוורים.

על פי הסיכום, קצבאות הנכים יוגדלו לכ-2 מיליארד שקלים בשנת 2018, סכום הגבוה בכחצי מיליארד שקלים מהמתוכנן.

הלילה סוכם על הגדלת הפעימה הראשונה לנכים שתכנס לתוקף עוד השנה. הפעימות הנוספות בשנים הבאות ישלימו את המתווה ל- 4.2 מיליארד ש''ח כפי שהתחייבה הממשלה.

נתניהו וכץ ערכו הבוקר (רביעי) מסיבת עיתונאים ממנה נעדר השר כחלון. ''הבאנו מתווה משופר שכולל את הקשישים והעיוורים וכבר בשנת 2018 נחלק לכלל הנכים 2.141 מיליארד ש״ח בשתי פעימות בחודשים ינואר ויולי", אמר כץ.

לדברי שר הרווחה, ''זהו צעד ראשון בדרך לשיפור מצבם של הנכים, בסוף הדרך היעד צריך להיות שכר מינימום. ביחד עם העיוורים נחלק את התוספת ההיסטורית של 50 מיליון ש״ח ששמה סוף לקיפוח של אוכלוסיה זו״.

ראש הממשלה נתניהו אמר "אנחנו מביאים היום בשורה גדולה למדינת ישראל ולאוכלוסיית הנכים בישראל. זה מהלך היסטורי שמתחיל באופן מיידי. קיבלנו החלטה להקדים את הפעימה השנייה של המתווה, כך שהיא תתרחש עוד השנה. לא רק שאנחנו מקיימים את התחייבות שלנו להביא את הפעימה הראשונה במועדה, אלא אנחנו מקדימים גם את הפעימה השנייה.

''המשמעות היא תוספת של עוד כחצי מיליארד שקלים, כך שבמהלך השנה הנוכחית הקצבאות יוגדלו בכ-2 מיליארד שקל. זאת במסגרת התקצוב הכולל של 4.2 מיליארד שקלים כפי שהתחייבנו. אנחנו עושים את הצעדים האלה כדי לתת מענה מהיר לכמה שיותר נזקקים", הסביר נתניהו.