מרכז חדש למיסיון באשדוד

ביד לאחים מתריעים מפני פעילות מיסיונרית-נוצרית ענפה באשדוד בעיקר בקרב ציבור העולים החדשים

אביעד אבן חן , ט"ו בטבת תשע"ח

מרכז המסיון החדש
מרכז המסיון החדש
יד לאחים

זה זמן רב יד לאחים מתריע מפני פעילות מיסיונרית-נוצרית ענפה באשדוד בעיקר בקרב ציבור העולים החדשים, ואף פועל נגדה במלוא העוצמה.

לדברי הארגון, מדובר בקהילה המיסיונרית המכנה את עצמה בשם המטעה 'בית הלל' שמסתיר את כוונותיה האמתיות ועד לאחרונה קיימו אנשיה את פעילות השמד במבנה ששכרו ברחוב האורגים בעיר.

אנשי יד לאחים מציינים כי "דפוסי הפעולה של המיסיונרים במקום זהים לאלו הנהוגים בשאר הכנסיות המיסיונריות: חלוקת סלי מזון שנועדו להוות פיתיון לנזקקים וחלשים במטרה להביאם לפתחי המתחם המיסיונרי. בהגיעם למקום מוצעים להם שלל פעילויות חברתיות ודתיות ואט אט הופכים חלקם לבאי הכנסייה המיסיונרית ואף מוטבלים לנצרות רח"ל. בשבוע האחרון, עם חגיגות הנוצרים לרגל השנה האזרחית החדשה, תוגברה הפעילות במקום כשהמיסיונרים מנסים לגייס המונים באמצעים מפתים".

ליד לאחים נודע כי בשנה האחרונה רכשו המיסיונרים באמצעות תקציב עתק המגיע מתורמים נוצריים בחו"ל, בניין גדול ממדים, המתפרס על פני מאות מטרים רבועים ואשר נועד להכפיל ולשלש את הפעילות המיסיונרית באשדוד. לפי התכנון המיסיונרי, הבניין אמור להיחנך כבר בחודשים הראשונים של השנה האזרחית החדשה.

ביד לאחים מציינים שאשדוד – בשל היותה מאוכלסת במספר העולים החדשים הגבוה ביותר - הפכה לכר פורה לציידי הנפשות ולאחד ממוקדי המיסיון הפעילים ביותר, במפת הפעילות המיסיונרית בארץ. הפעילים מדגישים כי מיסיונרים רבים מהאזור כולו מרכזים באשדוד את פעילותם ההרסנית.

במקביל למאבק עומדים אנשי יד לאחים בקשר עם רובם ככולם של היהודים המשתתפים בפעילות המיסיונרית ומארגנים להם ערבי תרבות יהודיים וחלוקת מוצרי אוכל ומוצרים שונים – כאלטרנטיבה למיסיון.

רבה של אשדוד, הרב יוסף שיינין, מיהר לכנס לישיבת חירום דחופה באישון ליל את כל חברי מועצת העיר החרדי ובכינוס נידונו אפשרויות שונות לפעולה.

ביד לאחים מזכירים כי בעבר נשלח כבר מכתב למהנדס העיר ולגורמי אכיפה נוספים בשל שינוי הייעוד של המבנה על ידי המיסיונרים – ממבנה תעשייתי למבנה ציבורי.

"תהליך כזה", אומר הרב שמואל ליפשיץ, מראשי יד לאחים, "צריך לעבור קודם לכן אישור של ועדות התכנון העירוניות ולכן הדבר תלוי אכן בעסקנים ובחברי המועצה המקומיים. אי מתן האישור יכול לבלום לחלוטין ולמנוע את פתיחת המקום וכך להציל יהודים רבים מרדת שחת", קובע הרב ליפשיץ.