דרבי: הפועל ת"א ניצחה את מכבי

האדומים נתנו משחק מצויין כבר מהפתיחה ולצהובים לא היו מספיק תשובות להגנת הלחץ של הפועל. זה נגמר בניצחון אדום, 77-73.

ניצן קידר , ט"ו בטבת תשע"ח

ג'ון דיברתולומיאו עובר את הפועל ת"א, הערב
ג'ון דיברתולומיאו עובר את הפועל ת"א, הערב
צילום: האתר הרשמי של מכבי ת"א

הדרבי השני של תל אביב בתוך שלושה ימים הבטיח וקיים. האדומים מתחו את הצהובים במשך משחק שלם ובסופו של דבר לקחו בצדק את הניצחון, 77-73.

הפועל פתחה את המשחק בצורה טובה יותר עם 5-0, והיה ניכר שלמדה לא מעט מההפסד ביום ראשון במסגרת הגביע. בתום הרבע הראשון היא הובילה בפער דו ספרתי, 29-19.

יובל זוסמן וארט פראחוסקי היו אחראים לצמצום הפער בתחילת הרבע השני, אבל האדומים לא ויתרו. בנקס, מקי ומנקו נתנו את הטון - ולמרות זאת הצהובים הצליחו לאט לאט לנגוס פער ולרדת למחצית בפיגור, 39-37.

מכבי תל אביב עלתה מההפסקה חדה יותר ולקחה את היתרון לצד שלה בזכות סלים של מייקל רול ונוריס קול. דני פרנקו לקח פסק זמן, המשחק הפך צמוד וטוני גפני קבע את תוצאת הרבע השלישי, 53-51 להפועל.

ברבע הרביעי ניסו הצהובים לפתוח פער משמעותי, אבל אחרי שעלו ליתרון 4, 55-60, הפועל לחצה על הדוושה. אדריאן בנקס במשחק מצויין יחד עם רביב לימונד ורפי מנקו נתנו את הנשמה, קלעו, גרמו למכבי תל אביב לאבד ודקה לסיום, הפועל הובילה 71-70. בדקות האלה מייקל רול היה המוציא לפועל העיקרי של הצהובים.

הפועל תל אביב הוציאה כדור וניסתה להגיע לסל, כשנשרקה עבירה על תומר גינת שקלע שתיים מהקו והעלה את האדומים ליתרון 73-70.

מכבי תל אביב איבדה בצד השני כדור קריטי ושלחה 32 שניות לסיום את מקי שדייק בעוד שתיים מהקו. ג'קסון הספיק להחטיא שלשה מטורפת והאדומים רשמו ניצחון משמעותי.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il