טראמפ מסיר מסיכת הצביעות מהפלסטינים

השר איוב קרא: טראמפ אומר לעולם את הברור מאליו - הרש"פ סרבנית שלום. סגן השר מייקל אורן: סוף סוף יש נשיא שמבין את המזרח התיכון.

חזקי ברוך , ט"ז בטבת תשע"ח

טראמפ
טראמפ
צילום: רויטרס

שר התקשורת איוב קרא (הליכוד) מברך על איומי ארצות הברית לעצור את מיליוני הדולרים שמועברים לרשות הפלסטינית מדי שנה.

"הדבר הטוב ביותר שהנשיא טראמפ עושה עבור ישראל - מסיר את מסיכת הצביעות מלפני הפלסטינים, ואומר לעולם את הברור מאליו - הרשות היא סרבנית השלום, ומי שצוחק עליך, למה שתסייע לו כספית?", אמר קרא.

לדברי השר קרא, אותה מדיניות תקפה גם לאו"ם ולאונר"א, נוכח ההתנהגות של שני הגופים הללו כלפי ישראל וארה"ב. ''ההכרזה על ירושלים כבירת ישראל ושההתנחלויות לא מכשול לשלום- מילים כדורבנות", הוסיף שר התקשורת.

כאמור, נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ תהה הלילה (רביעי) מדוע ארצות הברית מעבירה בכל שנה מאות מיליוני דולרים לרשות הפלסטינית, ולא מקבלת דבר בתמורה.

"לא רק לפקיסטן אנחנו משלמים מיליארדי דולרים על שום דבר, אלא גם למדינות רבות אחרות", צייץ טראמפ בטוויטר.

לדוגמא, כתב, ''אנחנו משלמים לפלסטינים מאות מיליוני דולרים בשנה ולא מקבלים בחזרה שום הערכה או כבוד. הם אפילו לא רוצים לנהל משא ומתן על הסכם שלום עם ישראל".

"הורדנו את ירושלים, החלק הקשה ביותר במשא ומתן, מהשולחן, וישראל, לשם כך, היתה צריכה לשלם. אם הפלסטינים כבר לא מוכנים לקיים משא ומתן על שלום, למה אנחנו צריכים להעביר להם את כל התשלומים המסיביים הללו?", תהה טראמפ.

סגן השר מייקל אורן (כולנו) הגיב על ציוציו של טראמפ בטוויטר ואמר ''כשנשיא ארה"ב אמר שנצטרך לשלם על ההכרה בירושלים הוא התכוון לוויתורים ששני הצדדים ייאלצו לעשות במהלך המשא ומתן. לא הובטח דבר בתמורה להצהרת ירושלים", הבהיר.

"סוף סוף יש נשיא שמבין את המזרח התיכון", הדגיש סגן השר אורן בראיון לרשת ב'.